Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
android-developer-zarobki-umiejetnosci-wymagania

Android Developer – zarobki i umiejętności potrzebne do pracy

Ostatnia aktualizacja 20 października, 2022

Sporo programistów chce tworzyć aplikacje mobilne i pracować na stanowisku Android Developer. Jest to spowodowane zapewne tym, że ze smartfony z systemem Google używane na świecie można liczyć już w miliardach. Jakie umiejętności trzeba mieć, aby zostać programistą na tym stanowisku i na jakie zarobki można liczyć?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Android Developer – zarobki

Zarobki na stanowisku Android Developer kształtują się w przypadku:

  • Junior (młodszy specjalista) – od 4 500 do 7 100 zł brutto, przy medianie wynoszącej około 5 500 zł brutto miesięcznie.
  • Mid (specjalista) – od 7 200 do 11 500 zł brutto, przy medianie wynoszącej około 9 000 zł brutto miesięcznie.
  • Senior (starszy specjalista) – od 10 500 do nawet ponad 30 000 zł brutto miesięcznie.

Najwyższe zarobki mogą osiągać doświadczeni programiści znający wiele środowisk. Właściwie preferowany jest język Kotlin, działający na maszynie wirtualnej Javy.

Zobacz: jak zrobić grę bez programowania

Android Developer – umiejętności potrzebne do pracy

Aby móc pracować na stanowisku Android Developer i móc zarabiać tak, jak pokazaliśmy nieco wcześniej, należy mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Jeśli znasz Javę, to już sporo, ale obecnie dużo ofert dotyczy programistów aplikacji mobilnych, którzy opanowali język Kotlin, który bazuje na maszynie wirtualnej Javy. Dzięki swojej uniwersalności można w aplikacjach łączyć jednocześnie kod Javy i Kotlina.

Należy nauczyć się tworzyć aplikacje zgodnie z programowaniem obiektowym (Objected Oriented Programming).

Warto poznać jak podczepiać zależności za pomocą Graddle Build Tool, a także przydatne biblioteki, takie jak choćby Gson, Common-CSV i Retrofit. Dzięki tym bibliotekom można szybciej rozwiązać napotkane problemy, gdyż większość z nich została już dobrze rozpoznana i opanowana.

Niezbędna jest znajomość obsługi debuggerów, gdyż to dzięki nim najszybciej można wyłapać błędy powstałe podczas tworzenia kodu.

Znajomość tworzenia layoutów w XML, łączenia aplikacji z bazami danych, korzystania z ViewBinding, jak również LiveData i Flow są niezwykle przydatne.

Do budowania nawigacji w aplikacjach przydatne są narzędzia, choćby takie jak Navigation Component.

Nie można też pominąć środowiska Android Studio. Pozwala ono na budowanie aplikacji mobilnych na platformę Android, a także testowanie ich na emulatorze systemu – AVD.

Niezbędna jest też znajomość języka angielskiego, gdyż większość oprogramowania, literatury, samouczków i bibliotek dostępnych jest właśnie w tym języku.

Sprawdź: Data Analyst – zarobki

Total
0
Shares
_podobne artykuły