Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Angular developer – co musisz umieć?

Ostatnia aktualizacja 8 lipca, 2022

Pracując jako Angular developer będziesz odpowiedzialny za tworzenie aplikacji internetowych w frameworku Angular, który umożliwia tworzenie SPA (Single-Page Application). Angular służy do uporządkowania i uproszczenia kodu JavaScript, co dzieje się za pomocą wiązania danych oraz wstrzykiwania zależności. Cechuje się on również modułowością oraz możliwością rozszerzenia atrybutów HTML, a także pozwala obsługiwać zdarzenia. Umożliwia przeprowadzanie testów jednostkowych i jest łatwym w użyciu frameworkiem dla początkujących programistów.

Programista Angular pracuje nad interaktywnym frontendem aplikacji internetowych i mobilnych. Tworzy wysokowydajne oprogramowanie, współpracując z programistami backend. Ponadto jego odpowiedzialnością jest przeprowadzanie testów jednostkowych po fazie rozwoju programu. Programista Angular posiada umiejętności potrzebne do wykorzystywania API firm trzecich, aby pobierać dane wymagane do realizacji konkretnego zadania.

Jakie umiejętności powinien mieć Programista Angular w podziale na poziom doświadczenia?

Zobacz: Dobre praktyki frontendu

Umiejętności Angular developera na różnych poziomach zaawansowania

Stanowisko Angular developera w zależności od stopnia doświadczenia będzie wymagało zróżnicowanej wiedzy i znajomości technologii. Czego można się spodziewać na różnych poziomach seniority?

Junior Angular developer

Na tym stanowisku programista musi znać HTML5 i CSS, a także JavaScript. Dodatkowo powinien wykazać się znajomością dobrych praktyk pisania kodu z użyciem Angulara, a ponadto umieć pracować z modułami i komponentami. Przyda się też znajomość architektury Single Page Application (SPA) oraz podstawowa wiedza w zakresie usług sieciowych.

Regular  Angular developer

Regular Angular developer dodatkowo powinien znać bibliotekę RxJS oraz umieć tworzyć obiekty XHR, które służą do interakcji z serwerami. Programista na tym poziomie zajmuje się też przygotowywaniem mechanizmów walidacji danych wprowadzanych przez użytkownika. Mid Programista Angular zna elementy infrastruktury sieciowej, służące do prezentowania treści użytkownikom. Pisze także testy jednostkowe i tworzy skrypty Angular CLI.

Sprawdź: Refaktoring kodu – kiedy jest potrzebny?

Senior Angular developer

Senior Angular developer zajmuje się tworzeniem funkcji w TypeScripcie. Przygotowuje aplikacje do pracy w stylu architektonicznym REST, a także projektuje API. Umie wykorzystywać elementy renderowane po stronie serwera. W swojej pracy wykorzystuje zasady programowania: KISS, DRY i SOLID.

Total
1
Shares
_podobne artykuły