Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
gamedev-creative-careers-expo-2022-konferencja

Gamedev & Creative Careers Expo 2022 – weź udział w konferencji

Ostatnia aktualizacja 21 kwietnia, 2022

W Warszawie w dniach 23 i 24 kwietnia 2022 r. odbędą się Targi i Konferencja Gamedev & Creative Careers Expo 2022. W trakcie piątej edycji targów uczestnicy zyskają okazję do nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami.

Sprawdź – Praca w GameDev – co trzeba wiedzieć?

Konferencja Gamedev & Creative Careers Expo 2022

Będzie to już piąta edycja targów i konferencji. Tym razem można wziąć w nich udział w dniach 23 i 24 kwietnia 2022 r.

Całość odbędzie się w przestrzeniach Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik przy ul. Gen. Zajączka 7 w bezpośrednim sąsiedztwie Stacji Metro Dworzec Gdański i PKP Warszawa Gdańska.

Jak podaje organizator, targi odwiedzało średnio ponad 2 000 osób zainteresowanych karierą i jej rozwojem w sektorze gamedev. Doceniono także oferty firm z branż pokrewnych.


Na targach pojawili się przedstawiciele takich firm jak Techland, QLOC, CD Projekt RED, 11 bit Studios, People Can Fly, GOG.com, Immersion, Klabater, Nordcurrent, Wacom, hyperbook, Walkabout, Narra, Akademia Gier, PlayWay, Lionbridge, Mocap, One More Game, Platige Image, Sperasoft, Tate Multimedia, Ten Square Games, Testronic i Varsav Game Studios.

Co zyskają uczestnicy targów i konferencji?

Podczas targów i konferencji osoby zainteresowane pracą w branży gier, popularnie zwanej gamedevem, będą mogły spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami firm działających w tym sektorze. Dodatkowo będą tam także osoby z branż pokrewnych.

Prezentacje i szkolenia mają na celu propagowanie branży i podnoszenie kwalifikacji osób w niej pracujących. Będą one dotyczyły projektowania, tworzenia i sprzedaży gier wideo.

Na terenie wydarzenia będziecie mogli znaleźć również stanowisko No Fluff Jobs. Przez dwa dni zrelaksujecie się w Strefie Chillu NFJ, a w niedzielę na stoisku NFJ Career Mode uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji dla poszukujących pracy. Firma pojawi się też na scenie głównej:

  • 23.04 10:40 – “CANDIDATE EXPERIENCE I TRANSPARENTNOŚĆ W REKRUTACJI”
  • 24.04 11:00 – “DYSKUSJA: GAMEDEV I PRACA – SPECYFIKACJA, EWOLUCJA, PROBLEMY”

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konferencji?

Organizator przewidział dwie różne karty wstępu na wydarzenie. Jedna przeznaczona jest dla przedstawicieli firm, które chcą zaprezentować się podczas targów, a druga dla uczestników chcących ich poznać.

Karta wstępu Business Pass kosztuje 290 zł. Przeznaczona jest przede wszystkim dla przedstawicieli firm z sektora gamedev i branż kreatywnych. Mogą ją też nabyć profesjonaliści działający aktywnie na zasadach świadczenia usług B2B. Są to programiści, graficy, muzycy, ilustratorzy, animatorzy, specjaliści marketingu i PR, testerzy, designerzy, tłumacze, analitycy i producenci. Karta pozwala na dostęp do wszystkich wydarzeń w ramach obu dni imprezy (Business Day oraz Jobs Day), jak również ceremonii przyznania nagród Creative Employer 2022 i Game Mixer 23 kwietnia.

Karta wstępu Jobs Pass jest bezpłatna. Przeznaczona jest dla osób chcących rozpocząć przygodę z branżą gamedev, a także specjalistów szukających nowych wyzwań lub zarządzających firmami współpracującymi z branżami kreatywnymi. Pozwoli na zapoznanie się z ofertami studiów tworzących gry wideo, podwykonawcami współpracującymi z tym sektorem, agencjami PR, firmami IT i dystrybutorami. Dodatkowo pozwoli nawiązać nowe, przydatne kontakty i znajomości. Wszystko to zarówno na stoiskach, jak i podczas prezentacji w ramach „WHY NOT TO JOIN US?”. Karta Jobs Pass uprawnia do udziału TYLKO drugiego dnia imprezy, czyli 24 kwietnia 2022 r. Bilet jest na okaziciela, co oznacza, że można przekazać go innej osobie.

Więcej informacji można uzyskać, odwiedzając facebookowy profil wydarzenia.

Poniżej prezentujemy skrót wydarzeń z edycji z 2018 roku.

Zobacz – Pixel Heaven Awards Europe 2022 – można zgłaszać gry

Total
0
Shares
_podobne artykuły