Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
interfejs-api-frontend-rest-react-js

Interfejs API – Frontend w REST

Ostatnia aktualizacja 21 grudnia, 2022

W tym odcinku kursu Junior Masterclazz Sebastian Mysakowski pokazuje, jak tworzyć interfejs API, czyli Frontend w REST. Wykorzystuje w tym celu React.js, jak również Visual Studio Code. Sprawdźcie zatem, jak łączyć frontend z backendem.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy co drugi czwartek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co 2 tygodnie

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

REST API po stronie frontendu

Frontendowa aplikacja wykorzystująca React.js, jak również Material UI, może wyglądać ładnie i być funkcjonalna. Narzędzia udostępniane przez firmę Google wykorzystywane są oczywiście przez programistów na całym świecie. Prócz ułatwiania pracy, pozwalają także na szybsze tworzenie funkcjonalnych aplikacji.

interfejs-api-frontend-rest-react-js-material-ui

Sprawdź: co warto wiedzieć o UX Design

Z bibliotek MUI korzystają takie znane marki, jak Spotify, Amazon, NASA, Netflix, Unity, Shutterstock, a także wiele innych.

Kurs Junior IT Masterclazz „First REST, then design a good API”

Jeśli interesujesz się programowaniem w JavaScript i chcesz poznać REST, sprawdź kurs Junior IT Masterclazz „First REST, then design a good API” o podtytule „Przewodnik po REST API z NodeJs i React”. Stworzył go wraz z firmą No Fluff Jobs doświadczony programista, a mianowicie Sebastian Mysakowski z Sii Poland i DevSpresso.

Jedną z lekcji jest wykorzystanie REST po stronie frontendu, która traktuje o tym, jak stworzyć interfejs API.

Przedstawione informacje stanowią oczywiście tylko niewielki fragment cennych wskazówek, dlatego też warto sprawdzić wszystkie lekcje programowania, a także inne kursy z serii Junior IT Masterclazz, przygotowanej przez No Fluff Jobs.

Kursy umożliwią Ci zdobycie solidnych podstaw do stawiania pierwszych kroków w branży IT. Wiedzę przekazują praktycy w swoich dziedzinach, a niektórych z nich mogł(a/e)ś tymczasem już spotkać w innych kanałach komunikacji.

Zobacz: jakie są najpopularniejsze języki programowania

Total
0
Shares
_podobne artykuły