Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
rest-api-co-to-jest-update-delete-masterclazz-kurs

REST API – co to jest UPDATE i DELETE?

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia, 2022

Jeśli uczycie się programowania w JavaScript, to warto wiedzieć, co to jest UPDATE i DELETE w REST API. W kolejnej lekcji kursu programowania w JavaScript opowiada o nich oczywiście Sebastian Mysakowski z Sii Poland i DevSpresso. Kurs z serii Junior IT Masterclazz stworzono z firmą No Fluff Jobs. Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę o programowaniu, to nade wszystko warto sprawdzić te kursy.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy co drugi czwartek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co 2 tygodnie

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Czym różni się REST od CRUD

Koncepcje REST i CRUD w temacie API faktycznie często są mylone. REST jest oczywiście jednym z najpopularniejszych stylów projektowania interfejsów API. CRUD to akronim używany w odniesieniu do czterech podstawowych operacji, które rzecz jasna wykorzystywanych w operacjach bazodanowych:

  • CREATE – POST/PUT
  • READ – GET
  • UPDATE – PUT/POST/PATCH
  • DELETE – DELETE

REST API – co to jest UPDATE i DELETE?

UPDATE pozwala aktualizować zasoby w bazie danych. PUT zastępuje dany zasób, nawet gdy fizycznie go nie ma. POST opisywaliśmy w poprzedniej lekcji. Służy on do tworzenia nowych zasobów, co może być także stosowane jako specyficzny sposób aktualizacji bazy danych.

Sprawdź: jak otworzyć plik XML

Metodę PATCH, w przeciwieństwie do poprzednich metod, stosuje się do aktualizacji części zasobu. W przeciwieństwie do poprzednich metod, w tym przypadku wymagane jest, aby zasób, który chcemy aktualizować, istniał. W żądaniu przesyła on jedynie te dane, które mają zostać aktualizowane, a nie komplet danych.

Kurs Junior IT Masterclazz „First REST, then design a good API”

Aby lepiej zrozumieć programowanie w JavaScript i jak wykorzystać REST, warto poznać ofertę kursu Junior IT Masterclazz „First REST, then design a good API” o podtytule „Przewodnik po REST API z NodeJs i React”. Wraz z firmą No Fluff Jobs stworzył go doświadczony programista, a mianowicie Sebastian Mysakowski z Sii Poland i DevSpresso.

W kolejnej lekcji można bowiem poznać zastosowanie w praktyce metod UPDATE i DELETE.

Przedstawione informacje stanowią oczywiście tylko niewielki fragment cennych wskazówek, dlatego też warto sprawdzić wszystkie lekcje programowania, a także inne kursy z serii Junior IT Masterclazz, przygotowanej przez No Fluff Jobs.

Zobacz: czym jest perspektywa zbieżna w PhotoShopie

Kursy umożliwią Ci zdobycie solidnych podstaw do stawiania pierwszych kroków w branży IT. Wiedzę przekazują praktycy w swoich dziedzinach, a niektórych z nich mogł(a/e)ś już spotkać w innych kanałach komunikacji.

Total
0
Shares
_podobne artykuły