Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

MicroStrategy. Analityka biznesowa dla specjalistów i organizacji

Ostatnia aktualizacja 27 kwietnia, 2022

Oprogramowanie do analiz biznesowych MicroStrategy integruje świetne możliwości analityczne, które umożliwiają bezproblemowe przetwarzanie nieustrukturyzowanych danych tekstowych. Specjaliści mogą je później analizować dalej – za pomocą rozwiązań wbudowanych w platformie.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022. Dodaliśmy informacje o partnerstwie z Modzy.

MicroStrategy to jedno z najbardziej aktualnych narzędzi do analizy biznesowej. Zawiera rozbudowane funkcje analityczne i statystyczne, które umożliwiają prognozowanie trendów w czasie rzeczywistym, z opcjami eksploracji danych ze stron trzecich.

Sprawdź: Trello

Analityk biznesowy, który wykorzystuje platformę MicroStrategy, może liczyć na szereg przydatnych narzędzi. Oprócz tego – co warto docenić – firma udostępnia i stale aktualizuje szeroką bibliotekę wiedzy. Publikuje materiały wideo, dzięki którym dowiesz się jak stworzyć kartę Hyperintelligence, czy jak zwiększyć sprzedaż dzięki wspomnianej opcji. Dowiesz się też jak konfigurować platformę do potrzeb firmy, w której pracujemy.

Świetne dla analityków

MicroStrategy. Analityka biznesowa dla specjalistów i organizacji
MicroStrategy. Analityka biznesowa dla specjalistów i organizacji

Jako analityk biznesowy prawdopodobnie spotkasz się z platformą MicroStrategy. Jest ukierunkowana na rynek BI (Business Intelligence) dla przedsiębiorstw w szerokim zakresie branż. Do tego możemy wdrożyć ją w chmurze, lokalnie i hybrydowo. Oferuje interfejs typu “przeciągnij i upuść”, który pomaga użytkownikom tworzyć niestandardowe wizualizacje danych i spersonalizowane pulpity nawigacyjne w czasie rzeczywistym.

MicroStrategy promuje też analizy, które pozwalają klientom wykorzystać istniejące inwestycje w źródła danych, takie jak Tableau, Qlik i Power BI, oraz łączyć dane w celu tworzenia raportów i analiz.

Zobacz: ProofHub

Zawiera również wykres semantyki przedsiębiorstwa, który indeksuje zasoby danych w celu wzbogacenia silosów danych o analizę lokalizacji i telemetrię w czasie rzeczywistym.

Sprawdź: https://www.microstrategy.com/pl

MicroStrategy wspiera Bitcoina

W formie ciekawostki warto dodać, że MicroStrategy to jedna z nielicznych firm, które publicznie wspierają kryptowaluty. Posiada obecnie 114 tys. Bitcoinów (to równowartość ok. 6,5 mld dol.) i jest liderem w tym sektorze – na drugim miejscu mamy firmę Tesla z wynikiem 42,9 tys. Bitcoinów.

Fani Bitcoina powinni śledzić na Twitterze prezesa firmy, Michaela Saylora.

Nowy partner technologiczny

W kwietniu 2022 roku platforma Modzy dołączyła do MicroStrategy jako partner technologiczny w operacjach z AI i uczeniem maszynowym. Dzięki temu klienci z branży usług finansowych, opieki zdrowotnej czy też handlu będą mogli zintegrować swoje aplikacje biznesowe ze sztuczną inteligencją.

Modzy została założona w 2019 roku i jest platformą oprogramowania ModelOps i MLOps, która służy do wdrażania, integrowania i monitorowania sztucznej inteligencji na szeroką skalę. Dzięki niej możliwe jest rozwiązywanie najtrudniejszych problemów związanych z wykorzystaniem AI, co ma na celu wypracowanie bezpiecznych standardów obsługi. Za rozwój oprogramowania odpowiadają programiści, zarządcy infrastruktury oraz liderzy IT.

Integracja możliwości Modzy z oprogramowaniem MicroStrategy ułatwi użytkownikom bezpośredni dostęp do najnowocześniejszej technologii w zakresie sztucznej inteligencji osadzonej w znajomym środowisku oprogramowania MicroStrategy. Jak twierdzi Jose Nocedal, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktami, współpraca pomiędzy dwiema platformami zdemokratyzuje wykorzystanie sztucznej inteligencji wśród użytkowników.

Total
0
Shares
_podobne artykuły