Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Miro – idealne narzędzie do pracy zdalnej

Ostatnia aktualizacja 7 lutego, 2022

Miro to dobra odpowiedź na wszelkie bolączki pracy zdalnej, które dopadły osoby pracujące w branżach dotychczas mocno osadzonych w realiach stacjonarnych. Dzięki temu narzędziu możliwe jest przeniesienie do sieci procesów kreatywnych, tworzenia strategii, a także zarządzania. I to całkowicie bez szkody dla ich jakości! Za co warto polubić wirtualną tablicę? Na czym polega praca w tej aplikacji?

Czym jest Miro?

Miro to aplikacja webowa w formie wirtualnej tablicy, która umożliwia pracę koncepcyjną w zespołach rozproszonych. Narzędzie jest kompatybilne z innymi programami do organizacji pracy online, np. Google Drive, Trello, Jira, Dropbox i Slack.

Zobacz: LMS

Jak korzystać z Miro?

Rejestracja na Miro jest darmowa i warto to zrobić. Po założeniu konta zyskujemy wiele dodatkowych opcji. Zarejestrowane konto pozwala identyfikować osobę imieniem i nazwiskiem, co umożliwia łatwiejsze wyszukanie członków zespołu.

I co dalej?

Screenshot szablonu w aplikacji Miro
Widok jednego z szablonów dostępnych w aplikacji

Właściwie wszystko, co robi się na zwykłych tablicach i flipchartach. Miro umożliwia szeroką gamę narzędzi do prezentowania pomysłów, tworzenia diagramów, wykresów czy rysunków. Ułatwia przeprowadzanie burzy mózgów i koordynację pracy.

Miro umożliwia także zamieszczanie zasobów bezpośrednio z Internetu. W łatwy sposób można wkleić obrazy bezpośrednio z Google’a, strony internetowe i filmy z YouTube’a, które można oglądać bezpośrednio na wirtualnej tablicy.

Sprawdź: Autenti

Praca grupowa

Kiedy pracujesz w grupie, możesz śledzić działania poszczególnych zalogowanych osób, a także komunikować się z nimi za pomocą czatu. Osoby, które współpracują na wirtualnej tablicy, są widoczne nie tylko u góry w postaci awatarów, ale też w formie kolorowych podpisanych imiennie kursorów na przestrzeni roboczej.

Miro posiada zestaw wielu różnych szablonów do zróżnicowanych trybów pracy. Wśród nich znajdziemy roadmapy produktów, mapy myśli, szablony do prototypowania i wiele innych. Tablice można udostępniać selektywnie, dzięki opcjom z lewego panelu. Wirtualne tablice są posegregowane w formie listy, którą można wyświetlać po nazwach albo miniaturach przestrzeni roboczych.

Dostępna jest również opcja śledzenia czasu za pomocą stopera, głosowania oraz video czatu. Te funkcje dostępne są w planie płatnym.

W wersji darmowej, Miro udostępnia możliwość stworzenia trzech tablic. Wersja płatna zawiera plany: Team, Business i Enterprise. Narzędzie dostępne jest pod tym linkiem.

Total
0
Shares
_podobne artykuły