Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Raport: specjalizacja Project Management – sierpień 2022

Ostatnia aktualizacja 5 sierpnia, 2022

Według raportu o potencjale Polaków do przebranżowienia do IT, przygotowanego na zlecenie Enter The Code przez firmę ARC Rynek i Opinia, Project Management to jeden z najbardziej atrakcyjnych (26%) kierunków rozwoju w IT.

Project Management – wszystko o kategorii

W tym miesiącu zapraszamy na raport poświęcony w całości zawodowi Project Managera. Z bieżącej serii tekstów dowiesz się wszystkiego od początku na temat tej ścieżki kariery.

Rozpoczynamy tekstem wyjaśniającym, czym właściwie zajmuje się Project Manager. Wyjaśniamy charakter tego stanowiska, a także jak przebiega współpraca z resztą zespołu.

Odpowiadamy też na pytanie, czy studia przygotują do tej pracy i mamy dobrą wiadomość dla osób, które nie chciałyby poświęcać kilku lat na zdobywanie wiedzy akademickiej.

Jesteś już Project Managerem, ale chcesz pójść dalej? W kolejnym tekście opisujemy możliwości rozwoju, które możesz wykorzystać, wspinając się po szczeblach kariery.

Oczywiście, nie mogło przecież zabraknąć tekstów o zarobkach i ofertach. Podajemy aktualne stawki, a także podpowiadamy, gdzie szukać nowych ogłoszeń.

Kiedy będziesz już na etapie poszukiwań, warto w międzyczasie dowiedzieć się, jakie pytania możesz otrzymać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Polecamy przygotować się wcześniej, ponieważ rekrutacyjny stres potrafi skutecznie namieszać w płynności wypowiedzi, szczególnie jeśli dasz się zaskoczyć.

Poznasz również zakres obowiązków Project Managera ściśle w branży IT i dowiesz się, czym charakteryzuje się ta praca w powiązaniu z wytwarzaniem oprogramowania. Zaproponujemy również najlepsze narzędzia przydatne w pracy.

Na koniec rozwiejemy wątpliwości na temat cech, których na pewno Project Manager posiadać nie może.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi tekstami, a także z bieżącymi ofertami pracy.

Project Manager – pełny raport

  1. Czym się zajmuje Project Manager?
  2. Project Manager – studia przygotują do tej pracy?
  3. Project Manager – kariera dla każdego?
  4. Ile zarabia Project Manager?
  5. Gdzie Project Manager znajdzie najlepsze oferty pracy?
  6. Project Manager – poznaj pytania do rozmowy kwalifikacyjnej
  7. Zakres obowiązków IT Project Managera. Czy to kariera dla ciebie?
  8. Najlepsze narzędzia Project Managera
  9. Cechy, których nie może mieć Project Manager
Total
0
Shares
_podobne artykuły