Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Project Manager - zarobki / Fot. Austin Distel, Unsplash.com

Project manager – zarobki w Polsce wyższe niż się spodziewasz

W zależności od doświadczenia i stanowiska, project manager może w Polsce liczyć na zarobki wynoszące nawet 20 tys. zł miesięcznie.

Ostatnia aktualizacja 27 listopada, 2023

Project Manager – zarobki na tym stanowisku są dość wysokie. Junior Projekt Manager może liczyć na zarobki nawet w wysokości kilkunastu tysięcy złotych, a Senior Projekt Manager nawet na 32 000 zł!

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Project Manager to osoba zarządzająca projektem w firmie. Takim projektem może być np. stworzenie strony www czy aplikacji, albo nowego procesu biznesowego. Projekty mogą być duże i małe, natomiast jedno jest pewne: to zwykle praca dla kilku lub kilkunastu (i więcej) osób.

Zadaniem Project Managera jest zaangażowanie w każdą fazę powstawania projektu. Czyli od planowania, poprzez produkcję i wdrożenie danego rozwiązania. Manager opracowuje plan projektu, wdraża go, a następnie pilnuje, aby poszczególne etapy przebiegały zgodnie z założonymi wytycznymi. W tym czasie jest oczywiście w stałym kontakcie z odpowiednimi osobami z zespołu.

Sprawdź – Product Manager – czym się zajmuje w branży IT?

Ile zarobi Project Manager IT w Polsce?

Zależnie od branży, zarobki Project Managera są różne, niemniej w Enter The Code skupiamy się na sektorze IT.

Jeśli przeanalizujemy oferty na No Fluff Jobs, topowym europejskim job boardzie z widełkami płacowymi, łatwo dojdziemy do prostego wniosku. Okazuje się, że Project Manager IT może liczyć na świetne wynagrodzenie!

Dla przykładu, w firmie Link Group na stanowisku Project Manager otrzymasz od 22 000 do 28 000 zł, a HARMAN Connected Service – od 21 100 do 32 000 zł. Z kolei Avenga zapłaci Senior Projekt Managerowi od 23 500 do 26 900 zł.

Można powiedzieć, że nawet jeśli nie będziemy negocjować stawek, i tak mamy dużą szansę uzyskać wynagrodzenie wynoszące powyżej 10 000 – 15 000 zł na miesiąc. A to już świetne wynagrodzenie!

Junior Project Manager – zarobki w branży IT

Junior Project Manager zarobi oczywiście mniej, ze względu na mniejsze doświadczenie i wiedzę. Ciągle jednak są to satysfakcjonujące honoraria, mimo że w niektórych przypadkach widełki zaczynają się od 3 500 zł.

Najniższe widełki przewidziała firma RITS Professional Services – od 3 500 do 3 800 zł. Angry Nerds oferuje sporo więcej – od 5 000 do 8 500 zł. Należy zaznaczyć, że obydwie oferty przewidują pracę zdalną.

Jedne z lepszych płacowo ofert przedstawiły firmy Link Group – od 7 000 do 9 000 zł i Exorigo-Upos – od 9 000 do 12 000 zł.

Można powiedzieć, że bez większego problemu znajdziemy pracę za 5 tys. zł miesięcznie. Z kolei osoby, które mają dodatkową wiedzę i doświadczenie, mogą liczyć na więcej. Zwłaszcza jeśli potrafią sprawnie negocjować i mają czym te negocjacje poprzeć.

Jeśli zaś chodzi o wymagania na stanowisku juniorskim, to przykładowe wymagania obowiązkowe wyglądają tak: JIRA, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, proaktywność, Kanban, Scrum, wiedza z branży IT.

Zobacz – Umiejętności twarde i miękkie Project Managera

Zarobki Project Managera w 2022 roku

Według raportu No Fluff Jobs o rynku pracy IT w 2022 roku, w kategorii Projekt Management mediana widełek dla następujących typów umowy wynosiła odpowiednio:

  • 16-21,8 tys. zł netto (+VAT) przy umowie B2B
  • 13-18,5 tys. zł brutto przy umowie o pracę

W podziale na seniority było to:

  • Junior: 6-8,8 tys. zł netto (+VAT) przy umowie B2B oraz 6-8 tys. zł brutto przy umowie o pracę
  • Mid: 14-19,3 tys. zł netto (+VAT) przy umowie B2B oraz 11,8-17 tys. zł brutto przy umowie o pracę
  • Senior: 17-23,5 tys. zł netto (+VAT) przy umowie B2B oraz 15-20 tys. zł brutto przy umowie o pracę

Ile Project Manager mógł zarobić w 2021 roku?

Według raportu No Fluff Jobs o rynku pracy IT w Polsce w 2021 roku, kategoria Project Management odnotowała duże wzrosty w widełkach wynagrodzeń. Dolna mediana wzrosła o 27,3%, a górna o 20,1%. 

Junior Project Manager, który pracował w oparciu o umowę o pracę mógł zarobić 5,5-8 tys. zł brutto, a w przypadku umowy B2B było to 5-9 tys. zł netto (+VAT).

Osoba na stanowisku Mid Project Managera w przypadku umowy o pracę otrzymywała stawkę o wysokości 10,3-16 tys. zł brutto. Przy umowie B2B specjalista mógł liczyć na 13-19 tys. zł netto (+VAT).

Senior Project Manager mógł liczyć na naprawdę zadowalające kwoty. Pracując w oparciu o umowę o pracę, mediana górnych i dolnych widełek wynagrodzenia wynosiła 15-20 tys. zł brutto. Przy umówię B2B stawki mieściły się w przedziale 16,8-20 tys. zł netto (+VAT).

Total
0
Shares
_podobne artykuły