Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Funkcja skupienie w Windows 10 to większy komfort pracy

Ostatnia aktualizacja 28 maja, 2022

Funkcja skupienie w Windows 10 zapewnia dokładnie to, o czym myślisz: lepszą koncentrację.

Być może znasz funkcję skupienia z MS Worda, która ukrywa pasek zadań i wstążkę u góry dokumentu. Wszystko po to, aby nic nie rozpraszało twojej uwagi od pisania i edytowania tekstu. Włączenie trybu skupienia może być świetnym sposobem na zachęcenie do skupienia się, bez widocznych zakłóceń.

Funkcja skupienie w Windows 10

Windows 10 również oferuje funkcję skupienia, która może być aktywna w całym systemie. To przydatne rozwiązanie, które pozwala wyciszyć powiadomienia, jak i uniknąć niepotrzebnych przerw w pracy podczas pracy nad projektem.

Sprawdź: Jak zrobić neonowy napis

Funkcja tego typu nie jest nowością na rynku, niemniej ciągle wiele osób nie wie o jej istnieniu. Została po raz pierwszy wprowadzona w Windows 10, a obecnie jest dostępna także w Windows 11.

Na naszym wideo wyjaśniamy nie tylko, jak włączyć i wyłączyć funkcję skupienia w Windows 10. Dowiesz się także, jak przeprowadzić odpowiednią konfigurację. System Microsoftu pozwala bowiem na wygodne dostosowanie tej funkcji do własnych potrzeb.

Nasz poradnik sprawi, że zaczniesz lepiej wykorzystać Windows 10. Dodatkowo poprawisz koncentrację w pracy. Jeśli masz wrażenie, że często tracisz uwagę przez różne powiadomienia i inne działania systemowe, jest to świetne rozwiązanie właśnie dla ciebie.

Zachęcamy też do subskrybowania naszego kanału na YouTube. Zamieszczamy tak świetne, praktyczne poradniki krok po kroku.

Total
0
Shares
_podobne artykuły