Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Brave – przeglądarka dbająca o anonimowość

Przeglądarka Brave zyskuje rzesze nowych użytkowników. Dlaczego tak się dzieje? Czym różni się od innych popularnych aplikacji tego typu? Czy faktycznie oferuje wysoką anonimowość i wygodę przeglądania witryn internetowych?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Czym jest przeglądarka internetowa Brave?

Brave jest darmową przeglądarką internetową bazującą na jednym z popularniejszych ostatnio silników, czyli Chromium. Oprogramowanie to dodatkowo jest rozwijane na zasadach Open Source. Krótko mówiąc, twórcy tej przeglądarki deklarują, że jej przeznaczeniem jest bezpieczne i jak najbardziej prywatne przeglądanie zasobów internetowych.

Zobacz: czym są gogle Magic Leap 2

W podstawowej wersji dostępne są mechanizmy blokowania reklam, skryptów śledzących, a także innych niepożądanych zachowań witryn internetowych. W większości innych popularnych przeglądarek jest to możliwe dopiero po instalacji i konfiguracji dodatkowych elementów zwanych pluginami.

Przeglądarka Brave jest dostępna na platformy Windows, Android, MacOS i Linux.

Przeglądarka Brave – inne możliwości

Przeglądarka Brave, prócz wbudowanych systemów związanych z anonimizacją przeglądania i blokowaniem niechcianych reklam ma także wbudowane inne dodatki.

Gdy w wielu przeglądarkach dodawany jest tryb incognito, czyli przeglądanie internetu jako anonimowa osoba, Brave idzie dalej, oferując przeglądanie przy wykorzystaniu sieci TOR.

Dodatkowo oferuje możliwość gromadzenia tak zwanych nagród Brave. Chodzi o to, że zdobywa się tokeny za… przeglądanie stron WWW. Te można wykorzystać na zakup kart upominkowych, kryptowalut itp. Co ważne, w zamian za wykorzystujące Wasze dane, Brave oferuje swoje, które jednakże nie bazują na historii przeglądania, czy preferencjach użytkownika.

Kolejnym ciekawym elementem przeglądarki Brave jest Portfel kryptowalutowy, dzięki któremu można obsłużyć wiele łańcuchów bloków. Brak konieczności instalowania dodatków sprawia, że jest bezpieczniejszy, gdyż twórcy zapewniają wysoki stopień odporności na phishing i kradzieże.

Odwiedź również nasz kanał na YT, aby być na bieżąco z innymi poradnikami.

Sprawdź: co może przynieść Apple VR

Total
1
Shares
_podobne artykuły