Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Darmowe programy antywirusowe online

Ostatnia aktualizacja 3 października, 2022

Jeśli zauważycie, że komputer dziwnie się zachowuje, to mogą się przydać darmowe programy antywirusowe online. Nie dość, że nie muszą one pracować cały czas, to dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo na poziomie komercyjnych aplikacji, a nie trzeba za nie płacić.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Darmowe programy antywirusowe

Programy antywirusowe są dostępne od czasu, gdy pojawiły się i zaczęły rozprzestrzeniać wirusy komputerowe. Pierwsze przenosiły się przez dyskietki, potem rozprzestrzeniały się poprzez sieci komputerowe, podobnie jak obecnie. Od lat także dostępne były dwa rodzaje programów antywirusowych. Płatne, a także darmowe.

Sprawdź: kim jest Architekt IT

Płatne programy antywirusowe są dostępne przez cały czas, ale do niedawna było nieco więcej darmowych alternatyw. Obecnie została ich jedynie garstka, a dodatkowo większość darmowych dostępna jest jedynie przez kilkanaście lub kilkadziesiąt dni. Można je zainstalować, wypróbować, ale później trzeba kupić ich pełną wersję, aby można było nadal korzystać z ich możliwości.

Jednymi z tych, które nadal dostępne są za darmo są:

  • Panda
  • TotalAV
  • Avira
  • PC Protect

Może się jednak zdarzyć, że i one wkrótce staną się tylko wersjami demonstracyjnymi.

Problemem z programami, które są instalowane na komputerze, może być fakt, iż niektóre wirusy blokują ich działanie lub ich dostęp do baz danych z wirusami. W takich przypadkach rozwiązaniem mogą być darmowe programy antywirusowe online.

Darmowe programy antywirusowe online – Eset, F-Secure, MKS_VIR i Virustotal

Darmowe programy antywirusowe online mają to do siebie, że instaluje się na dysku jedynie prostą aplikację, która aktywuje porównywanie zawartości plików z dysku komputera z danymi zawartymi w bazach umieszczonych na serwerach producentów aplikacji.

Poniżej znajdziecie nasz film prezentujący takie aplikacje (Eset, F-Secure, MKS_VIR i Virustotal), jak również ich możliwości. Pozwalają skanować zarówno wbudowane w komputery dyski twarde, nośniki SSD, a także zawartość pamięci przenośnych. Są dość skuteczne w wykrywaniu wirusów i innych szkodliwych programów.

Odwiedź również nasz kanał na YT, aby być na bieżąco z innymi poradnikami.

Zobacz: co robi etyczny haker?

Total
0
Shares
_podobne artykuły