Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Mozilla Thunderbird – filtrowanie poczty

Ostatnia aktualizacja 11 sierpnia, 2022

Klient poczty Mozilla Thunderbird jest darmowym narzędziem do zarządzania skrzynkami mailowymi, które oferuje zaawansowane filtrowanie poczty. Dzięki tej funkcji można w łatwy sposób opanować dziesiątki, a nawet setki maili przychodzących do nas każdego dnia. Sortowanie e-maili jest bardzo intuicyjne.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Co to jest grafika rastrowa?

Poczta Thunderbird – ciekawe funkcje

Mozilla Thunderbird to klient poczty e-mail pozwalający obsługiwać wiele kont. Jest wygodny w użyciu i dysponuje dużymi możliwościami ustawienia jego działania zgodnie z preferencjami użytkownika. Dodatkowo obsługuje on wtyczki, dzięki którym możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie jego działania.

Klient ten obsługuje kanały RSS, a także grupy dyskusyjne. Jest on często określany jako najlepsza alternatywa dla Microsoft Outlook.

Mozilla Thunderbird obsługuje protokoły takie jak POP3, IMAP, SMTP. Ponadto charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa za sprawą filtrów antyspamowych, antywirusowych oraz zapory sieciowej.

Wbudowana funkcja odłączania załączników od maili i wtyczki pozwalające na automatyzację tego procesu sprawiają, że można zapomnieć o konieczności kasowania starszych listów zawierających duże załączniki, bo skrzynka może się zapełnić. Pozwala także na wysyłanie załączników o niemal dowolnej wielkości, co pokazaliśmy w jednym z poprzednich filmów.

Tym razem skupiamy się na funkcji filtrowania e-maili.

Poczta Thunderbird – filtrowanie poczty

Zazwyczaj osoby pracujące online, niezależnie, czy z domu, czy też w biurze, otrzymują każdego dnia sporą ilość e-maili. Filtry antyspamowe radzą sobie różnie, więc trzeba je uczyć, które wiadomości są pożądane, a które nie. Bywa, że mimo wskazywania pożądanych e-maili, są one nadal wysyłane do kosza.

Aby odnaleźć się w gąszczu poczty elektronicznej, warto zaznajomić się z tematem filtrowania poczty. W przypadku klienta poczty Mozilla Thunderbird tworzenie filtrów jest niezwykle intuicyjne. Można je testować, modyfikować na bieżąco, a także dodawać do nich kolejne warunki itp. Na poniższym filmie pokazujemy jak to robić.

Odwiedź również nasz kanał, by być na bieżąco z innymi filmami.

Zobacz: co oferuje system Apple VR

Total
0
Shares
_podobne artykuły