Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Jak pobrać wideo lub audio z YouTube?

Zastanawiacie się, jak pobrać wideo lub audio z serwisu YouTube? Wtyczki do przeglądarek pozwalające na pobieranie wideo ze stron internetowych często w nim nie działają, dlatego warto zainteresować się narzędziami online. Przybliżamy możliwości kilku z nich, mimo iż Google skutecznie z nimi walczy.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Pluginy pobierające wideo do przeglądarek a YouTube

Większość przeglądarek internetowych można uzupełnić o dodatki (pluginy), które w istocie pozwalają na pobieranie materiałów wideo znajdujących się na stronach internetowych. O takiej wtyczce możecie posłuchać choćby w poradniku dotyczącym pluginów do Chrome.

Takie działania nie podobały się jednak ludziom z Google, którzy odpowiadają za serwis YouTube. Faktem jest, że działanie firmy sprawiło, iż z większości wtyczek zniknęła możliwość pobierania materiałów z tego serwisu. Czy zatem niemożliwe jest pobieranie wideo lub audio z filmików tam zamieszczanych? Niezupełnie.

Sprawdź: gdzie znajduje się darmowa muzyka do filmów

Jak pobrać wideo lub audio z YouTube?

Aby móc pobrać pliki wideo i/lub ścieżkę audio z filmików zamieszczanych w serwisie YouTube należy posłużyć się specjalnie przygotowanymi stronami WWW. Jest ich coraz mniej, gdyż Google skutecznie zniechęca ich twórców do dalszej współpracy z YouTube. Jednakże są jeszcze witryny, które na to pozwalają.

W poniższym poradniku wskazujemy działające z YouTube strony, dzięki którym zapiszecie na dysku komputera materiały z tego serwisu. Zachęcamy do ich wypróbowania.

Odwiedź również nasz kanał na YT, aby być na bieżąco z innymi poradnikami.

Zobacz: czym są gogle Apple VR

Total
1
Shares
_podobne artykuły