Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

LanguageTool – gramatyka, ortografia, interpunkcja w pluginie

Każdemu, kto zajmuje się tworzeniem wpisów w mediach społecznościowych, a także pisaniem maili, tekstów itp. przyda się LanguageTool. Narzędzie to rzeczywiście ustrzeże przed literówkami, omyłkami interpunkcyjnymi, gramatycznymi i stylowymi. Jak to zatem możliwe?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Zobacz: ile wynoszą zarobki na posadzie Data Analyst

Czym jest LanguageTool?

LanguageTool jest darmowym i ogólnodostępnym narzędziem korektorskim o otwartym kodzie źródłowym. Powstał jako praca dyplomowa Daniela Nabera w 2003 roku, a jeśli chodzi o język, w którym je napisano, był to Python.

Należy pamiętać, że ewolucja i ciągłe ulepszenia spowodowały, iż obecnie obsługuje ono aż 31 języków. Dane do bazy opracowali wolontariusze z wielu krajów. Algorytmy wykrywają błędy, które opisano w regułach, a te są natomiast ciągle testowane i ulepszane, aby zapewnić wysoką wykrywalność wszelkich lapsusów językowych.

Moc systemu można sprawdzić na stronie projektu LanguageTool, z której też można pobrać wtyczki do popularnych programów, a także dowiedzieć się czegoś więcej o narzędziu.

Narzędzie sprawdza się niejednokrotnie lepiej, niż systemy zaimplementowane przez twórców aplikacji mogących wykorzystać wtyczkę. Gorąco polecamy ją wypróbować, gdyż stosują je podmioty związane z Unią Europejską, BMW Group, Amazon, Der Spiegel i inni.

W jakich programach można zainstalować wtyczkę LanguageTool?

Wtyczkę LanguageTool można zastosować w takich aplikacjach jak Microsoft Office, LibreOffice, Apache OpenOffice, Vim, Emacs, Firefox, Thunderbird, a także Google Chrome. Instalacja jest banalnie prosta. Można pobrać dodatek i zrobić to ręcznie lub skorzystać ze sklepu z dodatkami dostępnego w większości wymienionych wcześniej aplikacji.

Jego klienta aplikacji internetowej można również zintegrować LanguageTool ze stronami internetowymi.

Odwiedź również nasz kanał na YouTube, aby być na bieżąco z innymi naszymi poradnikami i prezentacjami.

Sprawdź: jak zrobić światło w Photoshopie

Total
2
Shares
_podobne artykuły