Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Poczta Thunderbird – odłączanie załączników z maili

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca, 2022

Korzystanie z klientów pocztowych ma tę zaletę, że zwykle umożliwia bardzo wysoki stopień personalizacji funkcji. Poczta Thunderbird to darmowe i często aktualizowane narzędzie, za pomocą którego w łatwy sposób można zarządzać swoją skrzynką mailową.

Thunderbird – istotne funkcje

Poczta Thunderbird posiada m.in. możliwość obsługi wielu kont oraz intuicyjny konfigurator folderów. Obsługuje kanały RSS, a także zawiera opcję grup dyskusyjnych. Ten klient pocztowy często jest określany jako najlepsza alternatywa dla Microsoft Outlook.

Ponadto Thunderbird posiada wsparcie dla wszystkich protokołów (POP3, IMAP, SMTP) i łatwą archiwizację wiadomości za pomocą jednego przycisku. Narzędzie charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa za sprawą filtrów antyspamowych, antywirusowych oraz zapory sieciowej.

Zobacz: Schowek Windows 10 – jak używać?

Poczta Thunderbird – odłączanie załączników z maili

Dziś skupimy się na funkcji odłączania załączników z maili. Dzięki niej nie musimy kasować całych wiadomości ze swojej skrzynki.

Sprawdź: Usuwanie tła – jak to zrobić krok po kroku

W przypadku pracy, w której otrzymujemy i wysyłamy dużą liczbę maili z załącznikami, może się zdarzyć, że po jakimś czasie zacznie nam brakować miejsca na skrzynce. Załączniki mogą już nie być potrzebne, ale treść korespondencji nadal chcemy przechowywać. W takiej sytuacji możemy skorzystać z odłączenia lub skasowania załącznika. W przypadku odłączenia, w wiadomości pojawi się stosowna informacja, a sam załącznik możemy zapisać na dysku.

Zobacz nasz poradnik, aby dowiedzieć się, w jaki sposób używać tej funkcji. Odwiedź również nasz kanał, by być na bieżąco z innymi filmami.

Total
0
Shares
_podobne artykuły