Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Reprografia w Photoshopie – jak zrobić efekt półtonów?

Ostatnia aktualizacja 30 czerwca, 2022

Reprografia w Photoshopie? Jak najbardziej. W tym filmie pokazujemy, jak w łatwy sposób uzyskać efekt półtonów, czyli różnej wielkości kropek rozmieszczonych w zróżnicowanych odstępach, które tworzą obraz.

Sprawdź: Perspektywa zbieżna. Funkcja „punkt zbiegu” w PS

Efekt półtonu, czyli reprografia w kilka minut

Do czego można wykorzystać efekt półtonu? Idealnie się nada do projektów graficznych w stylistyce retro lub do stworzenia kolaży w tematyce prasy. Pomysłowo wykorzystany będzie pasował nie tylko do projektów powiązanych z kulturą, ale też do każdej innej branży.

Zobacz: Usuwanie tła – jak to zrobić krok po kroku

Półtony pozwalają na obrazowanie za pomocą różnej wielkości kropek rozmieszczonych w zróżnicowanych odległościach. Patrząc na ten efekt z daleka, można dostrzec gradientowe przejście. W rzeczywistości wrażenie płynnego przejścia pomiędzy tonacją kolorów osiąga się poprzez manipulowanie rozmiarem i odległościami kropek w jednym kolorze.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym pokazujemy, jak w prosty sposób stworzyć ten efekt w Photoshopie.

Sprawdź także resztę filmów na naszym kanale, z których nauczysz się innych przydatnych rzeczy. Znajdziesz tam materiały związane m.in. z obsługą programów graficznych oraz biurowych.

Efekt półtonu wykorzystaliśmy w projekcie naszego pierwszego badania, które przeprowadziliśmy w maju 2022 roku we współpracy z firmą ARC Rynek i Opinia. Badaliśmy potencjał Polaków do przebranżowienia, a raport z tego badania możesz pobrać tutaj.

Total
0
Shares
_podobne artykuły