Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Total Commander Ultima Prime – podstawy

Ostatnia aktualizacja 12 września, 2022

W przypadku Windows do obsługi plików większość użytkowników korzysta z Eksploratora Plików, ale są narzędzia dające większe możliwości, a jednym z nich jest Total Commander Ultima Prime. Nie dość, że sam Total Commander zapewnia zaawansowaną obsługę plików i systemu Windows, to modyfikacja Ultima Prime wyposaża go w potężną ilość dodatkowych aplikacji, a także dodatków. Sprawdźcie sami.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Eksplorator Plików w Windows

Eksplorator Plików w systemach Microsoft Windows umożliwia szybki dostęp do plików zapisanych na dyskach, jak również innych nośnikach podłączonych do komputera.

Najszybszą formą jego aktywacji jest wciśnięcie na klawiaturze kombinacji klawiszy „Windows” + „E”.

Dzięki niemu można poruszać się po strukturze katalogów, plików, kopiować je, usuwać, przemieszczać pomiędzy katalogami i nośnikami, a także udostępniać innym użytkownikom sieci lokalnej oraz poprzez aplikacje zewnętrzne.

Otwarcie kilku okienek Eksploratora Plików pozwala na szybkie przemieszczanie plików i całych katalogów pomiędzy nośnikami i innymi katalogami. Jednakże nie jest to idealne rozwiązanie.

Sprawdź: gdzie znajduje się darmowa muzyka do filmów

Aby usprawnić obsługę plików, wielu twórców tworzy alternatywne programy pozwalające na efektowniejszą obsługę plików i nośników. Tym razem przybliżamy aplikację Total Commander w wersji znacznie rozszerzonej, czyli Ultima Prime.

Total Commander Ultima Prime – podstawy

W poniższym poradniku prezentujemy strony, z których można pobrać wersję shareware Total Commandera ze strony producenta lub jej polskiego odpowiednika. Jest to podstawowa wersja, ale już ona daje użytkownikowi znacznie większe możliwości, niż Eksplorator plików. Podkreślamy, że jest to wersja shareware, czyli po okresie próbnym należy ją odinstalować, lub zapłacić za jej użytkowanie.

Można też skorzystać ze znacznie obszerniejszej, ale wyposażonej w ogromną ilość ulepszeń oraz zawierającą wiele dodatkowych aplikacji wersję Ultima Prime. Dodatkowe opcje, a także programy użytkowe mogą się przydać przeciętnemu, jak również zaawansowanemu użytkownikowi systemu Windows.

Jest to pierwsza z kilku części poradnika Enter The Code dotycząca podstawowych funkcji wersji Total Commander Ultima Prime.

Odwiedź również nasz kanał na YT, aby być na bieżąco z innymi poradnikami.

Zobacz: czym są gogle Apple VR

Total
1
Shares
_podobne artykuły