Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Windows – tapeta, menu start, czcionki

Ostatnia aktualizacja 13 grudnia, 2022

Prezentujemy, jak mogą wyglądać niektóre z elementów systemu Windows – tapeta, menu start, czcionki itp. Można je zmieniać w pewnym zakresie, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie wyglądu systemu do własnych preferencji. Sprawdź, czy znajdziesz parametry, które Ci odpowiadają.

Gdyby zebrać informacje o tym, czy użytkownicy wpływają na wygląd systemu Windows, którego używają w domu lub pracy, to okazałoby się zapewne, iż większość nigdy go nie zmienia. Korzystają z zainstalowanej fabrycznie tapety, czcionki mają tę samą wielkość i wygląd, a dźwięki, które generuje system, są zawsze takie same.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy co drugi czwartek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co 2 tygodnie

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Możliwości dopasowania wyglądu systemu Windows

System Windows od zawsze charakteryzował się tym, że można było zmieniać wygląd jego elementów. Jednakże w niektórych firmach dział IT wyłącza możliwość ingerencji w większość elementów systemu. Jednakże niewiele firm zabrania wgrania własnych tapet, o ile nie są to grafiki pobrane nielegalnie.

Jeśli jednak nie jest to zablokowane, podobnie jak ma to miejsce w komputerach domowych, każdy może dopasować sporo elementów tego systemu do własnych preferencji.

Czy Wy także używacie systemu Windows takiego, jaki został zainstalowany, czy może jednak dopasowujecie go tak, aby był dla Was jak najatrakcyjniejszy?

Można do tego użyć aplikacji WindowBlinds, który pozwala na zaawansowaną ingerencję w wygląd systemu. Jeśli jednak nie potrzebujecie aż tak rozbudowanego narzędzia, to warto użyć na początek tego, co oferuje sam system. Aplikacje do zaawansowanych zmian w systemie Windows zaprezentujemy w przyszłości.

Sprawdź: jak otworzyć plik XML

Windows – tapeta, menu start, czcionki, pasek zadań

System Windows oferuje możliwość ingerencji w wygląd wielu elementów. Najbardziej spektakularnymi elementami są… pulpit i wygaszacz ekranu. Zamiast zwykłej tapety systemu operacyjnego można wgrać swoje ulubione grafiki lub użyć przygotowanego wcześniej kolażu ze zdjęć. Bez problemu można też wgrać więcej obrazków lub fotek i pozwolić systemowi na ich cykliczną zmianę.

Można zmienić kolor wiodący systemu, wybrać jasny lub ciemny motyw, a także ustalić go dla aplikacji.

Można też ingerować w ekran blokady i ustalić elementy, które mogą być na nim widoczne.

Bez problemu także możecie dodawać czcionki, które będą dostępne w systemie, jak i zmienicie wygląd menu start i paska zadań.

Aby zobaczyć, gdzie szukać tych ustawień, obejrzyjcie poradnik wideo, który przygotowaliśmy.

Odwiedź również nasz kanał na YT, aby być na bieżąco z innymi poradnikami.

Zobacz: czym jest notatnik cyfrowy

Total
0
Shares
_podobne artykuły