Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Wydatki domowe – bezpłatna i łatwa księgowość dzięki HomeBank

Ostatnia aktualizacja 27 września, 2022

Osoby chcące ogarnąć swoje wydatki domowe często sięga po arkusze kalkulacyjne. Jednakże te nie zawsze są zbyt łatwe w obsłudze, a używanie zaawansowanych funkcji i tworzenie makr nie jest proste. Bezpłatną i łatwą księgowość zapewni oprogramowanie takie jak HomeBank.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Jak ogarnąć budżet domowy?

Zapanowanie nad domowym budżetem nie jest prostą sprawą. Gospodarstwo domowe, to jest niejako mała firma, która ma przychody, wydatki, w tym zakupy, koszty stałe itp. Aby ogarnąć wydatki domowe, niejednokrotnie ludzie poświęcają sporo czasu.

Sprawdź: jakie zarobki ma Java Developer?

Co więcej, problemu nie ma, jeśli ktoś jest za pan brat z cyferkami, matematyką, a także świetnie radzi sobie z obsługą arkuszy kalkulacyjnych. Ale ile jest takich osób, biorąc pod uwagę ogół społeczeństwa? Większość jednak ma dostęp do komputera, a to już jest bardzo dobra podstawa, aby ułatwić sobie to zadanie.

Tworzenie budżetu domowego pozwala zdyscyplinować siebie i domowników, aby nauczyć się racjonalnie dysponować budżetem, jaki co miesiąc jest do zagospodarowania. Podejmowanie świadomych decyzji finansowych nie jest łatwą sprawą, choć wielu z nas wydaje się, że radzi sobie z tym świetnie.

O tym, że tak nie jest, świadczy często sytuacja na tydzień przed wypłatą. Niejednokrotnie okazuje się, że pieniądze wyparowały w magiczny sposób, a przeżyć trzeba jeszcze kilka dni.

W procesie ewidencjonowania wydatków mogą pomóc wspomniane wcześniej arkusze kalkulacyjne, które jak w przypadku pakietu Libre Office lub Open Office są darmowe i powszechnie dostępne. Nie są one jednak zbyt przyjazne nieobeznanym z nimi użytkownikom, dlatego świetnie nadadzą się do tego specjalnie opracowane programy do obsługi domowego budżetu. Jednym z nich jest HomeBank.

HomeBank – wydatki domowe pod kontrolą

Tym razem zaprezentujemy aplikację HomeBank, czyli darmowy i łatwy program, który pozwala na sprawienie, że wydatki domowe będą łatwiejsze do ogarnięcia nawet dla osób niezbyt zaznajomionych z księgowością.

Program ten jest dostępny na stronie producenta i można go używać w systemie Windows, a także Debian i Mac OS.

Poniżej znajdziecie nasz film prezentujący aplikację i jej podstawowe możliwości. Dzięki niemu w prosty sposób można zarządzać domowym budżetem, planować wydatki, oszczędzać itp.

Jeśli będzie to dla Was ciekawy temat, to w kolejnych odcinkach zaprezentujemy inne aplikacje z wcześniej wymienionej listy.

Odwiedź również nasz kanał na YT, aby być na bieżąco z innymi poradnikami.

Zobacz: jakie zarobki może mieć programista Python?

Total
0
Shares
_podobne artykuły