Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Promienie światła w czymś tańszym niż Photoshop

Ostatnia aktualizacja 29 maja, 2022

Mamy dla was kolejny poradnik wideo, w którym krok po kroku pokazujemy jak zrealizować konkretny efekt. Tym razem to promienie światła w lesie.

Wideo: Jak zrobić neonowy napis

Na wideo pokazujemy, jak przygotować efekt tego typu w programie Affinity Photo. To tańsza alternatywa dla Adobe Photoshop.

Promienie światła to atrakcyjny efekt

Promienie światła wychodzą z punktu A i trafiają do innego, wyznaczonego miejsca. Taki efekt nie jest trudny do zrealizowania. Nasz film trwa zaledwie 1:25 min – tyle wystarczyło, aby pokazać co i jak. Wystarczy wiedzieć, co kliknąć i znać parę skrótów klawiaturowych.

Wideo: Funkcja skupienie w Windows 10

Sprawdź, jak krok po kroku wykonać tę czynność i dodać promienie światlne:

Na filmie zobaczysz kiedy dochodzi do załamania światła, co to jest promień świetlny, a także jak stworzyć ten efekt. Każdy chyba zgodzi się z nami, że ten prosty “dodatek” świetnie poprawia wiele filmów. Znajomość takiego efektu jest z pewnością cennym narzędziem dla każdego twórcy treści wideo.

Nasz poradnik sprawi, że zaczniesz lepiej wykorzystać Affinity Photo. Zachęcamy też do subskrybowania naszego kanału na YouTube. Zamieszczamy tak świetne, praktyczne poradniki krok po kroku.

Zapraszamy też do lektury naszego raportu o Game Dev, pracy po godzinach (zobacz, czy możesz odmówić pracodawcy!) oraz mini rankingu o dronach do 300 zł. Polecamy kilka modeli w naprawdę niskiej cenie.

Total
0
Shares
_podobne artykuły