Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Raport: Programowanie Java – wrzesień 2022

Ostatnia aktualizacja 2 września, 2022

Według raportu No Fluff Jobs o rynku pracy IT w Polsce w 2021 roku, znajomość języka Java była jednym z najczęściej pojawiających się wymagań w ofertach pracy. Wraz z Pythonem, .NET i JavaScriptem była obecna w blisko połowie (49,86%) wszystkich ogłoszeń. Programowanie Java nadaje się do wszechstronnego wykorzystania, umożliwiając tworzenie, oprogramowania, aplikacji internetowych, gier, ale też narzędzi do testowania oraz technologii opartej na AI. 

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Programowanie Java w pigułce

We wrześniowym raporcie Enter The Code przybliżymy temat tego języka. Jaka jest historia powstania Javy? To stosunkowo młody język programowania, ponieważ swój początek miał zaledwie 32 lata temu.

Jeśli zastanawiasz się, od czego w ogóle zacząć i jak zostać Java Developerem, to ten tekst z pewnością będzie pomocny. Zadbaliśmy również o to, aby wyjaśnić, czym różnią się między sobą Java oraz JavaScript, a także C#.

Zastanawiasz się, ile można zarobić programując w Javie? O tym także informujemy w oparciu o najnowsze dane. Senior developerzy z Backendu pracujący w oparciu o umowę B2B mogli liczyć nawet na ponad 23 tys. zł. Netto (+VAT) w górnych widełkach wynagrodzenia.

Programowanie Java to dobra okazja, aby zapoznać się z działaniem maszyn wirtualnych poprzez używanie JVM (Java Virtual Machine).

Warto również zapoznać się z tekstem poruszającym temat bezpieczeństwa Javy. Oracle Critical Patch Update zawiera aż 520 poprawek zabezpieczeń.

Raport nie byłby pełny, gdybyśmy nie zawarli również informacji o źródłach wiedzy, które pozwolą rozpocząć przygodę z tym językiem programowania. Znaleźliśmy zarówno darmowe kursy Java, jak i świetną aplikację internetową CodeGym.

CodeGym to zgrywalizowany kurs Javy, który umożliwia poznanie tego języka od całkowitych podstaw, zapewniając przy okazji dużo satysfakcji z wykonywanych zadań i angażując poprzez zabawę.

Java – pełny raport

  1. Język Java – krótka historia powstania
  2. Java Developer – kim jest i ile zarabia?
  3. Java a JavaScript – czym się różnią?
  4. C# vs Java – kluczowe różnice, wady i zalety
  5. Ile zarabia programista Java?
  6. Co warto wiedzieć o JVM?
  7. Oracle Critical Patch Update – 520 poprawek bezpieczeństwa Java
  8. Kurs Java – darmowe źródła wiedzy
  9. CodeGym – zgrywalizowany kurs Javy
Total
0
Shares
_podobne artykuły