Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Usuwanie tła – jak to zrobić krok po kroku

Ostatnia aktualizacja 23 czerwca, 2022

Usuwanie tła wokół trudnego obiektu nie musi być żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Zobacz nasz autorski poradnik.

Na rynku znajdziemy wiele narzędzi do usuwania tła. Sama czynność jest natomiast bardzo często realizowana nawet przez amatorów foto. Po prostu nie chcemy mieć czegoś na zdjęciu – ot, cała potrzeba.

Wideo: Neonowy napis

Sama praca nad usuwaniem tła może zająć parę chwil albo jednak nieco dłużej. Wszystko zależy od tego, jaka jest jakość samego zdjęcia, z którym pracujemy. Do tego czasami mamy do czynienia z trudnym zadaniem, np. zwierzę ma sierść, a człowiek – włosy. Wówczas szybkie zaznaczanie i inne proste metody nie zdadzą egzaminu. Jak sobie wówczas poradzić? Wyjaśniamy w naszym poradniku.

Usuwanie tła w programie Affinity Photo

W naszym poradniku usuwamy tło wokół trudnego obiektu. Obiektem jest wspaniały pies, którego chcemy umieścić na innym tle. Musimy go więc “wyciąć” ze zdjęcia.

Na filmie pokazujemy jak krok po kroku przeprowadzić proces obróbki w narzędziu Affinity Photo. Kilka minut pracy wystarczy, aby w miarę szybko przeprowadzić całą czynność. Jednocześnie zyskujemy nową, cenną umiejętność. Przyda się ona np. podczas prowadzenia bloga czy pracy w social mediach.

Wideo: Funkcje skupienie w Windows 10

Jeśli ktoś nie chce jednak poszerzać umiejętności i zależy mu, aby po prostu usunąć tło, warto skorzystać z remove.bg. To bezpłatna usługa online, która służy właśnie do tego: usuwa tła. Co ciekawe, strona zapewnia niezłe efekty i naprawdę dobrze radzi sobie z tym zadaniem. Biorąc pod uwagę, że robi to automatycznie, wiele osób z pewnością doceni jej możliwości.

Tymczasem zapraszamy do zaglądania na nasz kanał YouTube. Publikujemy tam poradniki na realizację praktycznych czynności.

Total
0
Shares
_podobne artykuły