Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Windows Hello – logowanie odciskiem palca, twarzą, blokada dynamiczna

Ostatnia aktualizacja 3 listopada, 2022

Zazwyczaj użytkownicy logują się do systemu Windows, wpisując ręcznie hasła, ale mogą przyspieszyć ten proces na kilka sposobów, z których jednym jest funkcja Windows Hello. Dzięki niej możliwe jest wykorzystanie kamery do odczytu wizerunku użytkownika (logowanie twarzą), czytnika linii papilarnych (odcisk palca), a także inne systemy. Zapoznajcie się z nimi.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Logowanie w systemie Windows

Wszelkie nowoczesne systemy operacyjne oraz urządzenia zabezpieczane są przed dostępem niepowołanych osób. Zazwyczaj trzeba potwierdzić swoją tożsamość za pomocą różnych systemów logowania. Dzięki temu nikt niepowołany nie ma dostępu do naszego sprzętu i danych na nim przechowywanych.

Wielu ludzi denerwuje to, że muszą wpisywać hasła, które mogą zapomnieć, a procedura odzyskiwania lub zmiany wymaga powiadomienia działu IT w firmie, jak również dokonania tego poprzez procedury producenta systemu lub sprzętu.

Bywa, że blokady są wyłączane, aby móc szybciej zacząć pracę, ale odradzamy to! Można ułatwić sobie życie. W systemie Windows podobnie jak bywa to w smartfonach, do odblokowywania systemu można użyć kilku innych, szybszych i wygodniejszych sposobów.

Sprawdź: jakie są najlepsze metody na przebranżowienie na IT

Windows Hello – logowanie odciskiem palca, twarzą, blokada dynamiczna

Jednym z systemów, który doskonale sprawdza się w nowszych laptopach, można wykorzystać także w komputerach stacjonarnych, ale muszą być spełnione odpowiednie warunki. Chodzi mianowicie o funkcję Windows Hello.

Jeśli macie wbudowaną lub podłączoną kamerę wysokiej rozdzielczości, to można pokusić się o włączanie rozpoznawania twarzy. Podobnie jest z czytnikiem linii papilarnych, dzięki któremu zalogujecie się odciskiem palca. Można też wykorzystać inne możliwości, które daje system Windows. O nich dowiecie się z poniższego poradnika wideo.

Odwiedź również nasz kanał na YT, aby być na bieżąco z innymi poradnikami.

Zobacz: czym w branży IT zajmuje się Product Manager

Total
0
Shares
_podobne artykuły