Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Telemedycyna

Telemedycyna będzie coraz ważniejsza w 2022 r.

W przyszłym roku telemedycyna na pewno będzie jeszcze ważniejsza. Lekarza też szukamy już w internecie. Często nawet przede wszystkim.

Ostatnia aktualizacja 28 grudnia, 2021

W przyszłym roku telemedycyna na pewno będzie jeszcze ważniejsza. Świat jest coraz bardziej cyfrowy i zdalny, a to oznacza jedno: lekarza też szukamy już w internecie. Często nawet przede wszystkim w internecie.

Covid-19 w dużej mierze zaskoczył świat. Kiedy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię 11 marca 2020 r., niewielu z nas podejrzewało, że doprowadzi ona do dwóch lat przestojów, zdystansowania społecznego i -niestety – zgonów. Sytuacja nieco zaczęła się normalizować, ale później wariant Delta – a później jeszcze wariant Omicron – doprowadziły do kolejnych przestojów.

Czy 2022 r. będzie pod tym względem już lepszy i zakończy pandemię? Czy więcej ludzi pójdzie w ślady Azji, gdzie obywatele od wielu lat noszą publicznie maseczki, gdy są chorzy i robią to z uprzejmości, by nie narażać innych, w tym ludzi z obniżoną odpornością? Raczej wątpliwie. Na pewno natomiast potrzebujemy rozwiązań technologicznych z sektora telemedycyny, które pomogą lekarzom. Na świecie, w tym w Polsce, brakuje bowiem specjalistów nie tylko w IT, ale także w sektorze służby zdrowia. Spodziewaj się więc, że w tym roku telemedycyna stanie się jeszcze popularniejsza. Coraz więcej osób zamiast udawać się do gabinetu, zacznie zdecydować się na połączenia wideo.

Telemedycyna w Polsce: od porady po receptę

Do tego czekamy na dalszy rozwój. Nie jest tajemnicą, że opracowanie szczepionek zajmuje dekadę, natomiast te na Covid-19 zostały opracowane w ciągu 10 miesięcy. Jak to możliwe? Wykorzystano genetykę i technologię mRNA. To może być jeden z najważniejszych medycznych przełomów. Rok 2022 pokaże, czy faktycznie tak będzie.

Na pewno na znaczeniu zyska telemedycyna prosta. Czyli jaka? Przez taką telemedycynę rozumiemy konsultacje z lekarzem, które mogą zakończyć się zwolnieniem lekarskim (e-zwolnienie) czy wystawieniem recepty. E-wizyty cieszą się coraz większą popularnością nie tylko na świecie, ale i w Polsce. W przyszłym roku cyfrowa służba zdrowia z pewnością rozwinie się jeszcze bardziej. A to oznacza, że będą potrzebni różni specjaliści z sektora IT. Odwiedzaj nasz serwis regularnie, by zdobywać niezbędne kompetencje i wiedzę.

Total
0
Shares
_podobne artykuły