Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
monitor 24 cale

Monitor 24 cale do uniwersalnych zastosowań

Ostatnia aktualizacja 9 października, 2023

Mnogość modeli monitorów o zróżnicowanych parametrach i różnym rozmiarze może być przytłaczająca, jeśli szukamy sprzętu najbardziej uniwersalnego w użyciu. Idealnie byłoby zdecydować się na taki, który będzie komfortowy zarówno w trakcie pracy, jak i podczas grania lub oglądania filmów. Czy istnieje opcja, która sprawdzi się w wielu zastosowaniach? Tak. Monitor 24 cale o szybkości odświeżania od 60 Hz w górę. Które modele warto wziąć pod uwagę?

  • 24-calowy monitor jest najbardziej uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się w większości pomieszczeń;
  • Kupując monitor 24 cale możemy znaleźć modele z lepszymi parametrami technicznymi w niższej cenie, niż w przypadku poszukiwania monitorów o większej przekątnej;
  • Wybierając monitor, warto najpierw zastanowić się, do czego będzie służyć i na tej podstawie decydować o koniecznych parametrach.
Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Ile zarabia grafik?

Monitor 24 cale vs 27 cali

Zanim wgłębimy się w technikalia, zwykle pierwszym parametrem do przemyślenia jest przekątna ekranu. Monitor 24-calowy będzie najbardziej rozsądnym kompromisem pomiędzy wygodą użytkowania, a wielkością sprzętu. 

Wybierając odpowiedni model, należy wziąć pod uwagę miejsce, które możemy przeznaczyć na jego ustawienie i przeanalizować, czy będziemy mogli wygodnie korzystać z wielkości ekranu, na którą się zdecydujemy. 

Monitor 24 cale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których mogliśmy ustawić małe lub średnie biurko. Aby zyskać więcej dodatkowego miejsca, ekran można powiesić na ramieniu montowanym bezpośrednio do blatu lub bocznego regału.

W przypadku monitora 27-calowego będziemy mieć do czynienia z wyraźnie większym ekranem, choć sama różnica w calach na to nie wskazuje bez bezpośredniego porównania. Potrzeba wtedy większego miejsca nie tylko na biurku, ale także wokół niego, aby odpowiednio ustawić siedzisko, przy którym będziemy pracować.

Monitor 24 cale – wybrane modele

Samsung 24″ bezramkowy z odświeżaniem 75 Hz LF24T350

monitor 24 cale
Źródło: samsung.com

Niezłym trikiem powiększającym wizualnie ekran jest wybór modelu bezramkowego. Monitor od Samsunga dzięki swojej minimalistycznej konstrukcji, a także matrycy IPS będzie doskonałym wyborem dla osób, które w przyszłości myślą o powiększeniu stanowiska pracy. Brak ramek z trzech stron umożliwi wygodne połączenie monitorów, dzięki czemu można uzyskać znacznie większą przestrzeń roboczą do płynnej pracy. Ten model posiada odświeżanie 75 Hz, rozdzielczość Full HD, a także opcje redukujące zmęczenie oczu.

Cena: 1141,45 zł

Zobacz: Umiejętności do CV

Dell 24″ P2422H

Źródło: dell.com

24-calowy monitor Dell także posiada bezramkową konstrukcję, jednak w zestawie posiada już bardziej zabudowaną podstawę, co może być kłopotliwe w przypadku mniejszego biurka. Można jednak dokupić uchwyt, który zniweluje ten problem (należy jednak mieć na uwadze wagę oraz typ montażu). Monitor posiada matrycę IPS, która zapewni szerszy kąt widzenia i lepsze odwzorowanie barw. Producent wyposażył sprzęt także w różne opcje łączności, dzięki czemu model posiada m.in. DisplayPort, port HDMI, a także bardzo szybki portu USB 5 Gb/s.

Cena: 1276,35 zł

Total
0
Shares
_podobne artykuły