Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Stacja dokująca do laptopa – którą wybrać?

Ostatnia aktualizacja 23 czerwca, 2022

Kupując nowego laptopa użytkownicy często zwracają uwagę na jego niewielkie wymiary oraz wagę. Producenci muszą sprostać tym wymaganiom, dlatego konstruują jak najcieńsze i najlżejsze urządzenia. Niestety często ofiarą miniaturyzacji padają dodatkowe porty rozszerzeń, takie jak wyjścia wideo lub złącze sieci przewodowej. Stacja dokująca do laptopa może być dobrym rozwiązaniem tych problemów.

Dzięki uniwersalności standardu USB można temu zaradzić, kupując właśnie to urządzenie. W artykule podpowiemy, jaka przenośna stacja dokująca do laptopa spełni Twoje wymagania. Wszystkie opisywane stacje dokujące są urządzeniami o niewielkich rozmiarach, co pozwoli na wygodne użycie ich także poza domem.

Zobacz: Laptopy biznesowe – jak wybrać najlepszy?

Green Cell AK50

AK50 jest urządzeniem o wymiarach 109 x 30 x 12,5 mm i wadze 60 g, dzięki czemu bez problemu zmieści się w torbie od laptopa. Stacja pozwala na zasilanie z wykorzystaniem portu USB-C i technologii Power Delivery, a także na szybkie ładowanie innych podłączonych do niej urządzeń.

AK50 to stacja dokująca do laptopa, która umożliwia wykorzystanie aż 7 portów. Użytkownik może podłączyć urządzenia do 2 portów USB 2.0, jednego portu USB 3.0. Dodatkowo ma możliwość podpiąć do komputera kartę pamięci SD lub microSD, a także podłączyć zewnętrzny monitor przez interfejs HDMI. Złącze HDMI umożliwia przesyłanie obrazu z rozdzielczością nawet 4k i częstotliwością odświeżania ekranu 30 Hz lub FullHD z częstotliwością 60 Hz.

i-tec USB-C Metal Nano Dock

Urządzenie firmy i-tec jest niewielką stacją o wymiarach 98 x 43 x 15 mm. Waży 59 g i jest zamknięta w eleganckiej, metalowej obudowie. Technologia Power Delivery o mocy do 100 W pozwala na jednoczesne ładowanie laptopa oraz dodatkowych urządzeń podłączonych do złącz USB.

Producent wyposażył stację w 3 złącza USB 3.0, złącze HDMI oraz gniazdo kart SD oraz microSD. Złącze hdmi umożliwia podłączenie zewnętrznego monitora, pracującego z rozdzielczością do 4k i częstotliwością odświeżania 30 Hz. Jeśli natomiast podłączymy do niego monitor o rozdzielczości FullHD, to obraz będzie mógł być wyświetlany z rozdzielczością do 120 Hz.

Zobacz: Laptop dla programisty – jaki wybrać?

Icy BOX IB-DK4040-CPD

Stacja dokująca do laptopa Icy Box jest urządzeniem o nieco większej niż poprzednie wadze. Waży 164 g i ma wymiary 115 x 60 x 17 mm. Producent wyposażył stację w 3 złącza USB 3.0, złącze VGA oraz HDMI, wejście / wyjście audio. Dodatkowo stacja posiada złącze RJ-45 oraz czytnik kart pamięci. Dzięki dodatkowi złącza RJ-45, pozwalającego na podłączenie do przewodowej sieci lokalnej model IB-DK4040-CPD nadaje się także do pracy w biurze.

Total
0
Shares
_podobne artykuły