Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
tablet graficzny z ekranem

Tablet graficzny z ekranem – polecane modele

Ostatnia aktualizacja 30 stycznia, 2023

Tablet graficzny z ekranem to nieodzowne narzędzie dla grafików specjalizujących się w tworzeniu ilustracji, ale też dla projektantów 3D. Na rynku istnieje wiele modeli tabletów, jednak dla zachowania wygody pracy warto przejrzeć ofertę tych, które posiadają wyświetlacz umożliwiający większą precyzję tworzenia. Jaki tablet graficzny z ekranem warto wziąć pod uwagę? 

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Router na kartę SIM

Tablet graficzny z ekranem bez konieczności podłączania do komputera

Zaawansowane modele tabletów graficznych z wyświetlaczem posiadają własne wbudowane oprogramowanie i nie wymagają podłączania do komputera. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie w przypadku pracy na tabletach o dużej przekątnej ekranu. Bezpośrednia praca na dużym wyświetlaczu pozwala na większą kontrolę procesu twórczego. Z jednej strony zapewnia wrażenie jak podczas rysowania na papierze, a z drugiej strony udostępnia szeroki wachlarz opcji edycji, niedostępny przy rysowaniu analogowym.

Wacom Cintiq Pro 32 – tablet graficzny z ekranem, który działa autonomicznie

Źródło: x-kom.pl

Wacom to japońska marka specjalizująca się w tworzeniu m.in. tabletów graficznych. Model Cintiq Pro 32 to 32-calowy tablet graficzny z ekranem o rozdzielczości 4K. Można więc o nim śmiało powiedzieć, że to narzędzie do zadań specjalnych. Charakteryzuje się wysoką jakością kolorów dzięki szerokiej skali barw Adobe RGB (do 98%). Wacom Cintiq Pro 32 posiada ekran z powłoką zapobiegającą odblaskom, a w połączeniu z piórem Wacom Pro Pen 2 zapewnia wrażenia niemal jak podczas rysowania ołówkiem lub malowania pędzlem. Ten model posiada także możliwość regulacji nachylenia w zakresie 5-20 stopni oraz jest kompatybilny z komputerami Mac i systemem Windows.

Cena: 17 999 zł

Zobacz: Windows 11 ISO

Huion Kamvas Pro 24 4K

Źródło: x-kom.pl

Huion Kamvas Pro 24 to tablet o przekątnej 23,8 cala, rozdzielczości 4K z ekranem QLED. Dzięki tym parametrom również zapewni wysoki komfort tworzenia, szczególnie w przypadku projektów wymagających pracy nad detalami. Sprawdzi się zarówno dla ilustratorów, jak i grafików projektujących w 3D. Matryca wyświetla 1,07 mld kolorów i pokrywa 140% skali sRGB, co pozwala uzyskać głębię kolorów oraz czerni. Tablet posiada powłokę zapobiegającą odbiciom, a także umożliwia wysoki komfort podczas używania go w pomieszczeniach o dużym stopniu oświetlenia. W zestawie znajduje się pióro Huion 3. generacji, które pozwala na 8192 stopnie nacisku oraz wysoką płynność pracy dzięki odświeżaniu kursora przekraczającym 300 PPS.

Cena: 5 499 zł

Total
0
Shares
_podobne artykuły