Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

InVision Studio. Prototyp aplikacji z animacjami bezpośrednio w przeglądarce

Ostatnia aktualizacja 27 maja, 2023

InVision to kolejne narzędzie przydatne w pracy UI/UX designera. Oferuje pakiet narzędzi do projektowania interfejsu użytkownika i jest często niezastąpione przy tworzeniu prototypów aplikacji.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022. Dodaliśmy opis trybu Freehand.

Mocną stroną InVision jest obsługa animacji i dynamicznych elementów. Stworzysz tutaj świetnie wyglądającą aplikację, która zachowuje się już niemal jak gotowy projekt.

Sprawdź: MicroStrategy

Oprócz dopracowanych narzędzi do projektowania możesz liczyć na sprawne prowadzenie komunikacji. Aplikacja ma funkcję współpracy online, która umożliwia udostępnianie swojej pracy podczas projektowania. Bez trudu przekażemy i zbieżemy opinie innych, jak i wprowadzimy wcześniej udokumentowane poprawki i zmiany. Aplikacja działa bezpośrednio w przeglądarce, co też sprawia, że jest łatwo dostępna dla współpracowników i klientów.

InVision to także cyfrowa tablica

InVision Studio. Prototyp aplikacji z animacjami bezpośrednio w przeglądarce
InVision Studio

Kolejną przydatną funkcją InVision jest cyfrowa tablica. Umożliwia członkom zespołu prezentowanie swoich pomysłów, interakcję i uzyskiwanie wszystkich ważnych informacji przed przejściem do projektowania.

Zobacz: ProofHub

Twórcy aplikacji chwalą się, że używają jej najlepsze zespoły na świecie, w tym np. projektanci Xboksa (Microsoft). A aplikacji korzysta też American Express czy Amazon.

Tryb Freehand – karty i plansze

Karty i plansze służą do organizacji całego projektu w trybie Freehand. W wygodny sposób można zgłaszać zadania oraz wyznaczać cele, a całość jest elastyczna i można dostosować ją do każdego typu projektu.

W trybie Freehand przeprowadzisz burze mózgów, stworzysz mapy myśli czy też mapy podróży klienta. Wszystkie pomysły są od razu zdigitalizowane i dostępne w jednym miejscu dla całego zespołu w atrakcyjnej wizualnie formie. Ponadto InVision jest kompatybilny z Microsoft Teams, w którym można przypiąć tablicę do kanału zespołu, a także udostępnić ją w trakcie spotkania online.

Dla dużych przedsiębiorstw InVision oferuje elastyczne ceny w planie Enterprise. Wdrożenie tego planu pozwala jeszcze lepiej skalować tablicę na potrzeby dużej organizacji. W planie znajduje się także wsparcie i szkolenia oraz zwiększone bezpieczeństwo dla przechowywanych danych (jednokrotne logowanie SSO i uwierzytelnianie dwuskładnikowe). Standardowo InVision komunikuje się za pomocą szyfrowania SSL i AES-256.

Obecnie to bardzo rozbudowany pakiet narzędzi. Ciągle jednak specjaliści UI/UX lubią używać tego rozwiązania do projektowania aplikacji mobilnych, z animacjami i grafiką wektorową.

Warto dodać, że po założeniu konta mamy także dostęp do InVision Cloud. To usługa chmurowa, która pozwala łączyć, udostępniać i przechowywać przepływy pracy. Pozwala na kontrolowanie i przechowywanie wszystkich komponentów projektu.

Sprawdź: https://www.invisionapp.com

Total
0
Shares
_podobne artykuły