Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Jak się przebranżowić na informatyka

Ile Polacy chcą wydać na edukację, aby pracować w IT?

Ostatnia aktualizacja 21 maja, 2022

Jak się przebranżowić na informatyka? Wydaje się, że Polacy wiedzą, jak to zrobić. Wiedzy szukają przede wszystkim za darmo, nie chcąc wydawać zbyt dużo na edukację. Czy to słuszna droga?

Na zdobycie umiejętności potrzebnych do szukania pracy w branży IT jesteśmy w stanie wydać od 2000 do 5000 zł. Tak deklaruje 1 na 4 uczestników badania Enter The Code.

Jak się przebranżowić na informatyka

Chcemy pracować w IT i najbardziej kuszą nas wyższe zarobki oraz możliwość pracy zdalnej. Ale jednocześnie nie jesteśmy w stanie wydać zbyt dużo na edukację.

W badaniu Enter The Code udział wzięło 1025 osób. Tylko 25% ankietowanych przyznało, że jest w stanie zainwestować w edukację od 2000 do 5000 zł. Większa część badanych wskazała niższe kwoty.

Ile jesteś w stanie wydać na zdobycie wiedzy i umiejętności, aby zyskać kompetencje i zacząć szukać pracy w branży IT?

Jak się przebranżowić na informatyka

Ludzie chcą więcej zarabiać, ale nieszczególnie uważają, że na edukację trzeba wydawać pieniądze. Aż 20% ankietowanych wydałoby od 1000 do 2000 zł, a 17% – od 500 do 1000 zł. Nieco mniej, bo 12%, wskazało, że nie wydałoby więcej niż 500 zł.

Sprawdź też: Jak się przebranżowić na IT

Co ciekawe, ankietowani nie do końca nie mają pieniędzy na edukację. Raczej chodzi o to, że chcą czerpać wiedzę z bezpłatnych kursów, tutoriali i innych treści, które znajdą w internecie.

Kiedy zapytaliśmy o to, w jaki sposób poszczególne osoby chcą zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w IT, wszystko stało się jasne.

Sposoby zdobywania wiedzy potrzebne do pracy w IT – odpowiedzi ankietowanych:

Jak się przebranżowić na informatyka

Najpopularniejszymi formami edukacji są bezpłatne kursy/tutoriale oraz książki/e-booki – nieco ponad połowa respondentów deklaruje, że zamierza korzystać z tych form zdobywania wiedzy, a ok. 26-30% już to robi.

Zachęcamy do lektury innych tekstów na Enter The Code pod hasłem przebranżowienie do IT. Publikujemy w nich kolejne, równie interesujące szczegóły.

O badaniu

Badanie ARC Rynek i Opinie na zlecenie Enter The Code, na grupie 1025 osób, z czego 623 deklarowało, że chciałoby zmienić branżę na IT. W badaniu udział wzięły osoby w wieku 25-37 lat, aktywne zawodowo, o wykształceniu średnim lub wyższym.

Total
0
Shares
_podobne artykuły