Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Najlepsze miejsca do pracy

Najlepsze miejsca do pracy w 2022 r. Dominują firmy technologiczne

Najlepsze miejsca do pracy na 2022 r. to głównie firmy z sektora technologicznego.

Ostatnia aktualizacja 19 maja, 2022

Serwis Glassdoor opublikował raport z topowymi miejscami do pracy. Dane opierają się w dużym stopniu na opinii byłych i obecnych pracowników poszczególnych firm. Gdzie zatem pracuje się najlepiej? Najlepsze miejsca do pracy na 2022 r. to głównie firmy z sektora technologicznego.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022. Drobne poprawki, dodano akapit o najlepszych pracodawcach IT w Polsce.

Raport dotyczy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Często znajdziemy tam globalne marki, które są dostępne również w Polsce, więc warto przyjrzeć się z bliska poszczególnym pracodawcom.

Sprawdź: Caveday

I tak, jeśli chodzi o najlepsze miejsca do pracy na 2022, to w Stanach Zjednoczonych pierwsze miejsce zajmuje Nvidia. Jedna z osób mówi o pracy w Nvidii: “Praca jest trudna i stanowi wyzwanie, wynagrodzenie jest świetne, podobnie jak dodatkowe świadczenia. Uwielbiam też moich współpracowników”. Nvidia zdecydowanie może pochwalić się świetnymi wynikami finansowymi, co przekłada się na odpowiednio wysokie honoraria dla pracowników. Przypomnijmy, że jest to firma znana m.in. z produkcji kart i układów graficznych do komputerów, konsol do gier, czy nawet samochodów.

Drugie miejsce zajęła firma HubSpot, trzecie Bain & Company, a czwarte – eXp Realty. Pierwszą piątkę zamyka Box.

W Wielkiej Brytanii z kolei na pierwszym miejscu znalazła się firma technologiczna ServiceNow. Pracownicy przekonują, że ma świetne produkty, stawia też na doskonałą obsługę klienta. Drugie miejsce zajęła firma AND Digital, trzecie Salesforce, a czwarte i piąte odpowiednio Immediate Media Company i Abcam.

Jeśli chodzi zaś o naszych sąsiadów, czyli Niemcy, pierwsze miejsce zajęła firma Salesforce. Dalej są Google, Boston Consulting Group, Mercedes-Benz oraz Porsche.

Najlepsze miejsca do pracy

Lista jest uszeregowana według algorytmu analizującego recenzje na stronie Glassdor. Opiera się na opiniach przesłanych między 20 października 2020 r. a 18 października 2021.

Aby się zakwalifikować, pracodawcy musieli otrzymać co najmniej 30 ocen za dziewięć elementów w miejscu pracy, m.in. możliwości rozwoju kariery, wynagrodzenia, czy kierownictwo wyższego szczebla.

Zobacz: Java a JavaScript – różnice

Najlepsi pracodawcy IT w Polsce

Według raportu Forbes’a, najlepszymi pracodawcami IT w Polsce są Google, Microsoft i Cisco. Jednakże pracowników działów IT potrzeba także w innych branżach, dlatego warto zainteresować się także innymi firmami, które doceniono.

W Transporcie i logistyce trzy pierwsze miejsca zajęły Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Metro Warszawskie i Polskie Linie Lotnicze LOT. W Telekomunikacji najlepszymi pracodawcami okazały się Nokia, UPC i Motorola Solutions.

Elektronikę, elektrotechnikę i sprzęt komputerowy reprezentują w zestawieniu Samsung, Siemens i General Electric. Wydobycie ropy i gazu, górnictwo, przemysł chemiczny to Grupa Azoty, BP i Grupa Lotos. Doceniono też firmy z przemysłu samochodowego i innych środków transportu – BMW, Michelin i Bosch.

W budownictwie wyróżniają się Drutex, Ceramika Paradyż i Unibep, a w farmaceutyce AstraZeneca, Polpharma i Apteka Gemini. W bankowości i usługach finansowych świetne oceny otrzymały ING Bank Śląski, Bank Millennium i Allianz, a w branży ubezpieczeniowej Generali, Allianz i Aviva.

Total
0
Shares
_podobne artykuły