Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Elrond crypto stawia na gaming

Elrond stawia na grę play-to-earn. Gramy na blockchainie!

Ostatnia aktualizacja 15 czerwca, 2022

Popularność NFT doprowadziła do powstania nowych platform blockchain, które oferują gry typu play-to-earn. Czyli: graj i zarabiaj. Elrond to jeden z takich blockchainów.

Cantina Royale to gra, która opiera się na blockchainie Elrond. Wprowadza właśnie grę na platformy iOS i Android. To jedna z pierwszych dostępnych na rynku darmowych strzelanek, opartych na modelu play-to-earn.

Sprawdź: Tablet graficzny do 200 zł

Elrond to blockchain, ale też krypto – na giełdach występuje pod oznaczeniem EGLD. Podobnie jak większość kryptowalut, póki co niestety nie zapewnia możliwości zarabiania – notuje raczej straty niż spadki. Jest to jedna z tych platform, które niemal na pewno przetrwają bessę na rynku.

Cantina Royale to kolejny z projektów, który będzie działał na tym blockchainie. A dodajmy, że to jeden z najpopularniejszych, zwłaszcza w sektorze GameFi i Web3.

Zobacz: Refaktoring

Cantina Royale zapewnia zgodność z polityką sklepów Apple i Google, korzystając z systemu zarządzania płatnościami i portfelem Verko. Dzięki temu rozwiązaniu „pod klucz” użytkownicy będą mogli kupować NFT bezpośrednio za pośrednictwem zakupów w aplikacjach Apple i Google bez konieczności hostowania ich na swoich urządzeniach. Gdy użytkownik wygrywa w meczach, serwer gry Verko rozdziela nagrody bezpośrednio do jego portfeli.

Elrond crypto stawia na gaming

W grę Cantina Royale można grać tak, jak w tradycyjne gry na smartfony i komputery. Pozwala natomiast na zakupy NFT, a także na wygrywanie ich w pojedynkach.

W momencie, gdy wygrywamy pojedynki, otrzymujemy nagrody w formie NFT. Te możemy później sprzedać lub wymieniać na inne. A gdy coś sprzedamy, możemy później przenieść swoje krypto na giełdę. Tam z kolei wymienimy je na euro lub dolary.

Total
0
Shares
_podobne artykuły