Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Deep Nostalgia ożywi zdjęcia

Ostatnia aktualizacja 22 marca, 2022

Jeśli kojarzycie ruchome zdjęcia z serii filmów o Harrym Potterze, to będziecie mieli pojęcie, jak mniej więcej wygląda usługa Deep Nostalgia, oferowana na licencji MyHeritage od firmy D-ID. Nie jest to jednak magia, a efekt zastosowania algorytmów umożliwiających animowanie mimiki osób widocznych na zdjęciu.

Sprawdź: Programowanie reaktywne

Deep Nostalgia – czym jest?

Firma D-ID tworzy kreatywną platformę sztucznej inteligencji, w której do tej pory znalazły się trzy główne produkty:

  • Live Portrait, czyli usługa, która ożywia zdjęcia w różny sposób – od animacji mimiki do delikatnych ruchów reszty ciała. Na podstawie Live Portrait od D-ID, serwis MyHeritage oferuje ożywianie twarzy za pomocą usługi Deep Nostalgia.
  • Face Lit to funkcja, która pozwala zmienić wyraz twarzy osób widocznych na zdjęciu.
  • Speaking Portrait umożliwia stworzenie wizerunku mówiącej osoby w oparciu o dwa zasoby: zdjęcie i tekst lub głos.

Serwis MyHeritage służy do tworzenia drzew genealogicznych, poszukiwania krewnych, a także zgłębiania wiedzy o swoich etnicznych korzeniach. MyHeritage stał się partnerem technologicznym firmy D-ID, za sprawą której serwis uruchomił nową funkcję o nazwie Deep Nostalgia. W 2021 roku, zaledwie po 48 godzinach działania, usługa Deep Nostalgia szturmem podbiła Internet. Nic dziwnego – to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby ożywić wizerunek osób dawno zmarłych lub takich, których nie mielibyśmy okazji nawet poznać.

Zobacz: Deepfake

Jak skorzystać z funkcji ożywiania zdjęć?

Użytkownik może bezpłatnie założyć konto na portalu MyHeritage. Następnie wystarczy wgrać wybrane zdjęcie i poczekać chwilę, aż algorytmy opracują odpowiednie ruchy.

Zestawy ruchów zostały stworzone przez zespół MyHeritage podczas nagrań.

Finalny efekt może być różny w zależności od jakości zdjęcia, kadru czy ułożenia ciała. Zdjęcia są najpierw automatycznie poprawiane, a następnie animowane ruchami zgromadzonymi w bibliotece MyHeritage, które dobierane są w oparciu o analizę obrazu. Możemy zmienić sekwencję ruchów w zakładce „Moje zdjęcia”.

Ożywianie zdjęć za pomocą funkcji Deep Nostalgia jest limitowane w wersji bez abonamentu, jednak na samej stronie nie znajdujemy dokładnej informacji o darmowej liczbie animacji.

Total
0
Shares
_podobne artykuły