Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Horizon Worlds: pierwsze testy sprzedaży towarów

Ostatnia aktualizacja 27 lipca, 2022

Po przemianowaniu nazwy Facebooka na Meta stało się jasne, że Mark Zuckerberg chce wprowadzić markę w świat metaverse i stać się jednym z pionierów. Horizon Worlds (wcześniej Facebook Horizon) stanowi część planu rozwoju metawersum.

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022. Dodaliśmy wyjaśnienie czym jest HW.

Parę dni temu na blogu Meta pojawił się wpis wraz z filmem, w którym Zuckerberg informuje o testowaniu nowych narzędzi. Twórcy będą mogli sprzedawać wirtualne przedmioty i doświadczenia na platformie Horizon. Nowa odsłona świata e-commerce czai się więc tuż za rogiem pierwszych prób w kontekście metaverse.

Sprawdź: HoloPresence, czyli bądź w kilku miejscach jednocześnie

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Czym jest Horizon Worlds?

Horizon Worlds jest darmową grą na gogle Oculus, która funkcjonuje w ramach wirtualnej rzeczywistości, jednak dostępna jest wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

W Horizon Worlds gracze mają możliwość tworzenia własnych światów i gier, a także wchodzenia w interakcje. Pomijając ograniczenie terytorialne, do uruchomienia Horizon Worlds potrzebne są okulary Oculus Quest 2 oraz konto na Facebooku.

Główny punkt w wirtualnej przestrzeni Horizon Worlds to „Plaza”, czyli plac, w którym znajdują się portale do innych światów stworzonych przez użytkowników. Gra umożliwia czatowanie nawet z 20 osobami w jednym momencie.

Bezpieczeństwo w grze

Po incydentach związanych z molestowaniem, Metą wprowadziła środki bezpieczeństwa polegające na możliwości ustawienia dystansu między postaciami. Funkcja granic osobistych umożliwia zastrzeżenie zbliżania się do wirtualnej postaci na odległość mniejszą niż 1,2 metra.

Horizon Worlds umożliwi zarabianie

Na czym będzie polegała sprzedaż? Cyfrowe obiekty i doświadczenia w wirtualnych światach staną się przedmiotem handlu w przestrzeni Horizon Worlds. Jako twórca można zająć się wytwarzaniem i sprzedażą akcesoriów z konkretnej tematyki oraz oferować płatny dostęp do nowej części wirtualnego świata. Twórcy będą mieli dostęp do zakładki Handel oraz Gadżety, zaś ta ostatnia będzie znajdować się w trybie tworzenia przedmiotów. Na blogu we wpisie na ten temat Meta wspomina:

„Metaverse — z natury nieograniczony przestrzenią fizyczną — przyniesie nowy poziom kreatywności i otworzy możliwości dla nowej generacji twórców i firm w zakresie realizowania swoich pasji i tworzenia źródeł utrzymania”.

Platforma nakłada jednak ograniczenia. Dostęp do wirtualnego świata jest zarezerwowany dla osób powyżej 18 roku życia w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Twórcy zyskają także bonusy

Testy programu bonusowego pojawią się w Stanach Zjednoczonych. W ramach programu twórcy będą mieli własne miesięczne cele, za których realizację dostaną wypłaty. Początkowo wynagrodzenia będą przyznawane za tworzenie nowych światów, a z czasem dojdą inne cele dotyczące używania nowych narzędzi i funkcji wprowadzanych na bieżąco.

Zobacz: Startup MoonPay coraz popularniejszy wśród celebrytów

Aby zarabiać, twórcy muszą spełnić kilka warunków:

1. Uczestnictwo w dowolnym programie zarabiania i zakupów w ramach platformy Horizon Worlds;

2. Przestrzeganie wszystkich zasad platformy (szczególnie zasad postępowania w wirtualnej rzeczywistości oraz zasad dotyczących zabronionych treści).

Obecnie program testuje ograniczona liczba twórców.

Dotychczas kupowanie i sprzedawanie zasobów cyfrowych w Horizon Worlds nie było dostępne, jednak Meta dostrzega potencjał monetyzacji w przestrzeni metaverse.

Total
0
Shares
_podobne artykuły