Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
przychody-microsoft-q3-2022-dane

Przychody Microsoft za Q3 2022 to aż 49 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja 28 kwietnia, 2022

Z opublikowanych danych wynika, że przychody Microsoft za Q3 2022 wynoszą aż 49 mld dolarów. Oznacza to wzrost przychodów rok do roku w tym samym kwartale aż o 18 proc. Zastanawialiście się jednak, na czym tak naprawdę ta firma zarabia najwięcej?

Czytając wstęp, pewnie niektórzy zastanawiają się, dlaczego podaliśmy Q3 2022, a nie Q1? Q3 dotyczy trzeciego kwartału roku obrotowego, który skończył się 31 marca 2022 roku. Q1 2022 to kwartał roku obrotowego, który skończył się 30 września 2021 roku.

Zobacz: Microsoft Azure – licencje solą w oku konkurentów

Przychody Microsoft za Q3 2022 to aż 49 mld dolarów

Microsoft w swoim raporcie za trzeci kwartał roku obrotowego 2022 podał, że jego przychody wyniosły w tym okresie 49 mld dolarów. Oznacza to, że porównując ten sam okres rok do roku, firma zarobiła więcej o 18 proc. Jest to nieco więcej, niż zakładano.

„Idąc dalej, technologia cyfrowa będzie kluczowym wkładem, który napędza światowy wynik gospodarczy. W całym naszym technologicznym portfolio poszerzamy nasze możliwości i pomagamy klientom różnicować się, budować odporność i robić więcej mniejszym kosztem” – powiedział Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny Microsoft.

Dochód operacyjny wyniósł 20,4 mld dolarów i wzrósł o 19 proc. Dochód netto wyniósł 16,7 mld dolarów i wzrósł o 8 proc. GAAP (ang. Generally Accepted Accounting Arinciples, czyli powszechnie uznane standardy rachunkowości).

„Ciągłe zaangażowanie klientów w naszą platformę chmurową i dobre wyniki sprzedaży umożliwiły, lepszy niż oczekiwano, wzrost rezerwacji komercyjnych o 28 proc., a przychody z usługi Microsoft Cloud w wysokości 23,4 mld USD, co oznacza wzrost o 32 proc. rok do roku” — powiedziała Amy Hood, wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy Microsoft.

Na czym zarabia Microsoft?

Kwota podana wcześniej może robić wrażenie. Czy jednak wiecie, na czym tak naprawdę Microsoft zarabia najwięcej?

Okazuje się, że najbardziej dochodowymi działami są serwery i usługi chmurowe. Kolejno należy wymienić oprogramowanie biurowe działające w chmurze, sprzedaż systemów Windows OEM (instalowanych w nowych laptopach i komputerach).

Gaming to kolejna dziedzina, z której Microsoft czerpie zyski. Wlicza się w to sprzedaż konsol Xbox Series X/S, opłat za usługę Xbox Game Pass, a także gry. Ten sektor może przynieść dalsze zyski, gdyż Microsoft przejmuje firmę Activision/Blizzard.

Sprawdź: Zarobki w Gamedev

Nie da się ukryć, że wzrost zainteresowania produktami sprawia, iż firma ciągle poszukuje programistów i specjalistów z innych dziedzin związanych z IT. W związku z tym zapewne wiele osób pomyśli o przebranżowieniu się do pracy w IT, gdyż stała praca, możliwości rozwoju i niezłe zarobki sprawiają, że jest to gratka dla szukających zmiany w swoim życiu.

Zobacz: Przebranżowienie do pracy w IT nie tylko dla osób z dyplomami uczelni wyższych

Total
0
Shares
_podobne artykuły