Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
zarobki-w-gamedev

Zarobki w Gamedev

Ostatnia aktualizacja 10 lipca, 2022

Zarobki w Gamedev zależą, niemal jak w każdej innej, głównie od specjalizacji, umiejętności i doświadczenia. Przy tworzeniu gier udział biorą programiści i projektanci poziomów. Nieodzowni są także graficy odpowiedzialni za wygląd postaci, przedmiotów, twórcy 2D i 3D, animatorzy, muzycy i wielu innych specjalistów.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2022. Dodatkowa treść. Weryfikacja zarobków i popularności stanowisk.

Osoby, które chcą tworzyć gry, wcześniej zaczynały od grania w nie. Zależnie od obecnego wieku jedni zaczynali na automatach, pierwszych prostych konsolach, 8-bitowych komputerach i telefonach z “wężem”. Potem przyszedł czas na nowsze komputery typu PC, Amiga, Atari ST oraz konsole PlayStation. Z czasem coraz nowsze PC, konsole, smartfony i tablety były sprzętem do cyfrowej rozrywki.

Niektórzy gracze zapragnęli nie tylko oddawać się cyfrowej rozrywce, ale też ją tworzyć. Dotyczy to szczególnie osób lubiących gry komputerowe i podziwiających pracę wykonaną w studiach developerskich. Są ludzie, którzy ogarniają wszystkie elementy niezbędne do stworzenia gry samemu. Jednakże większość najpopularniejszych gier tworzonych jest przez zespoły składające się z wielu osób.

Zobacz: Senior Developer — kompetencje i zarobki

Najpopularniejsze stanowiska i zarobki w Gamedev

Najpopularniejszymi stanowiskami w Gamedev są m.in. Unity i Unity3D Developerzy, Game Project Managerowie, Graphic Designerzy i testerzy.

Ważne jest jednak to, że zapotrzebowanie w tej branży nie maleje, a wręcz rośnie. Dzięki temu nawet początkujący specjaliści mogą liczyć na zarobki w granicach od 4,5 do 7 tys. zł brutto. Choć trafiają się takie perełki jak Junior C++ Developer (MMO RPG Project), gdzie oferowane jest wynagrodzenie w wysokości od 5 do 9 tys. zł.

Na początek są to naprawdę niezłe zarobki, zważywszy, że są to oferty dla osób, które zazwyczaj zaczynają karierę, mając niewiele ponad 20 lat. Co więcej, wraz ze wzrostem doświadczenia dość szybko zaczyna zarabiać się więcej.

Wraz ze wzrostem umiejętności lub zatrudniając się na stanowisku wymagającego większego doświadczenia, można zarobić od 8 do 10 tys. zł brutto. Na stanowiskach seniorskich i na nietypowe stanowiska, gdzie wymagane są wysokie specjalistyczne i udokumentowane umiejętności można zarobić znacznie więcej. Unity Game Developer może liczyć na widełki zarobkowe w granicach od 23,5 tys. do 37,5 tys. zł brutto miesięcznie!

Testerzy gier mogą liczyć na początku na zarobki w granicach od 3,5 tys. zł brutto miesięcznie.

Sprawdź: CodeGym – zgrywalizowany kurs Javy

Raport Game Dev

Dowiedz się jak stawiać pierwsze kroki w Game Dev. Sprawdź najważniejsze informacje i porady.

Total
71
Shares
_podobne artykuły