Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
Etui ba iPhone top3 ceny

Etui na iPhone – TOP 3

Nowe flagowe smartfony Apple są dość drogie, dlatego ich użytkownicy zastanawiają się, jakie wybrać etui na iPhone. Wybór jest wbrew pozorom bardzo duży, podobnie jak rozstrzał cenowy tychże. W niniejszym zestawieniu prezentujemy trzy najciekawsze według nas etui, które pozwolą zabezpieczyć urządzenie przed uszkodzeniami.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Dlaczego mam kupować etui na smartfona?

Smartfony zazwyczaj mają obudowy wykonane z plastiku. Bywa on lepszej lub gorszej jakości. Są też urządzenia mające elementy wykonane z metalu i szkła różnego typu. Materiały te charakteryzują się ograniczoną wytrzymałością. Podczas użytkowania podlegają działaniu różnego rodzaju uszkodzeniom. Od obtarć, przez zarysowania i uderzenia.

Aby temu zapobiegać, stosuje się różnego rodzaju zabezpieczenia. Od folii i różnych szkieł montowanych na ekranie lub tylny panel, po obudowy i etui na całe urządzenie.

Zobacz: jaki wybrać monitor do 500 zł

Etui na iPhone – TOP 3

Jednymi z droższych smartfonów na rynku są urządzenia firmy Apple. Ich użytkownicy nie zawsze sięgają po etui, ale jeśli już to robią, zazwyczaj wybierają akcesoria lepszej jakości, bardziej korespondujące z ceną ich ulubionego gadżetu.

Etui dzielimy na kilka kategorii. Są zwykłe, które wykonano z silikonu. Te chronią dość dobrze, ale nie grzeszą zwykle jakością i ekskluzywnym wyglądem. Są etui wykonane z wysokiej jakości materiałów, w tym drewna szlachetnego, szkła, metalu, tworzywa wysokiej jakości. Są też etui wykonane z dobrych materiałów, ale odporne na działanie warunków atmosferycznych, a także takie, które mają dodatkowe akumulatory przedłużające działanie smartfonów.

Jakie zatem wybrać etui na iPhone? Poniżej prezentujemy trzy najciekawsze naszym zdaniem etui, które występują w różnego rodzaju wersjach dla różnych modeli iPhone.

Etui na iPhone TECH-PROTECT FlexAir Hybrid do Apple iPhone 13

Etui na iPhone TECH-PROTECT FlexAir Hybrid do Apple iPhone 13

Jest to jedno z najtańszych etui na iPhone, a występuje w wersjach dla różnych modeli. Co więcej, na rynku jest sporo podobnych akcesoriów innych firm, w podobnej cenie i ze zbliżonym wyglądem.

Wykonano je z silikonu dopasowanego do obudowy. Smartfon po prostu wtyka się w etui, a to ma odpowiednie wypustki, aby można było swobodnie korzystać z przycisków po bokach obudowy. Dodatkowo wycięte są otwory na głośniki, mikrofony, złącze ładowania i aparaty na tylnej ściance.

Etui chroni przed otarciami, uderzeniami w krawędzie i tylną ściankę.

Cena podstawowego modelu tego typu to około 19-22 zł.

Etui na iPhone wodoodporne D-Pro 360° Waterproof Case IP68

Etui ba iPhone wodoodporne D-Pro 360° Waterproof Case IP68

Są także dostępne etui, które zapewniają nie tylko ochronę przed uderzeniami oraz zarysowaniami obudowy, ale też pozwalają zabrać smartfony nad jezioro lub morze. Dzięki swojej konstrukcji chronią sprzęt nie tylko przed zachlapaniem, ale wręcz przed zalaniem. Bywają całkowicie wodoodporne.

Jednym z nich jest etui wodoodporne D-Pro 360° Waterproof Case IP68. Zapewnia wodoszczelność i pyłoszczelność na poziomie IP68, czyli do około 15 metrów zanurzenia w wodzie.

Cena takiego etui zaczyna się zazwyczaj w okolicach 100 zł.

Skórzane etui na iPhone 11 Pro Max

Skórzane etui na iPhone 11 Pro Max

Jeśli jednak nie wybieracie się na żagle, w wysokie góry na narty lub zależy Wam na wysokiej jakości i elegancji, to dostępne są na rynku etui spełniające tego typu oczekiwania.

Etui do iPhone 11 Pro Max Folio wykonano z luksusowej garbowanej skóry. Idealnie dopasowano je do różnych modeli iPhone – dostępne są różne modele. Co więcej, otwarcie etui wybudza smartfona, a zamknięcie usypia. Wewnątrz przewidziano przegródki na banknoty, karty płatnicze lub dokumenty.

Tego typu etui kosztuje około 200 zł, ale są dostępne takie, które kosztują sporo powyżej 600 zł.

Sprawdź: jakie zarobki ma specjalista ds SEO

Total
3
Shares
_podobne artykuły