Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Garmin Venu 2 Plus – praktyczny smartwatch dla aktywnych

Ostatnia aktualizacja 25 października, 2022

Wybieranie smartwatcha spośród szerokiej oferty wielu producentów może być trudne i czasochłonne, jeśli nie wiemy, na jakie aspekty zwrócić uwagę. Zegarki współpracujące z telefonem możemy znaleźć zarówno w ofercie firm z urządzeniami sportowymi, takich jak Polar, Suunto lub Garmin, jak i w ofertach producentów urządzeń mobilnych ogólnego użytku. Jeśli szukasz nowoczesnego, praktycznego smartwatcha z rozbudowanymi funkcjami śledzenia aktywności sportowych to rozważ wybór zegarka Garmin Venu 2 Plus.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Notatnik cyfrowy

Wzornictwo Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 to seria smartwarchy o nowoczesnym, eleganckim wyglądzie. W serii Venu znajdziemy nie tylko modele z okrągłą tarczą w trzech różnych rozmiarach, ale także modele z prostokątnym wyświetlaczem.

Garmin Venu 2 Plus to model o okrągłej tarczy w rozmiarze 43 mm. Obudowa zegarka wykonana jest z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym, natomiast ramka oraz tylna pokrywka zegarka są stalowe. Wyświetlacz AMOLED o średnicy 33 mm i rozdzielczości 416 x 416 wzmocniono przez zastosowanie szkła Corning Gorilla Glass 3. Producent do zestawu z zegarkiem dołącza silikonowy pasek ze stalowym zapięciem.

Venu 2 Plus waży jedynie 51g i pozwala na używanie podczas pływania. Wbudowana w zegarek bateria pozwala na pracę do 9 dni w trybie zegarka.

Źródło: garmin.com

Funkcje współpracujące ze smartfonem

Tak jak każdy smartwach, Venu 2 Plus współpracując z telefonem wyświetla powiadomienia, dzięki czemu nie mamy potrzeby sięgania do kieszeni. Dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi możliwe jest także wykonywanie połączeń głosowych. Wykorzystując asystenta głosowego z telefonu napiszemy także oraz odpowiemy na wiadomości tekstowe.

Garmin Venu 2 Plus posiada wbudowaną pamięć na muzykę, pozwalającą zmieścić nawet 650 utworów. Pobrane z serwisów Spotify, Deezer lub Amazon Music utwory odtworzymy za pomocą słuchawek bezprzewodowych połączonych do zegarka, bez konieczności używania telefonu.

Zobacz: Jak zrobić grę bez programowania?

Dbanie o zdrowie – Garmin Venu 2 Plus

Ważnymi funkcjami zegarków Garmina są także funkcje monitorowania zdrowia użytkownika. Podstawowe funkcje śledzenia obejmują pomiar tętna oraz monitorowanie oddechu. Wbudowany w zegarek pulsoksymetr pozwala także na śledzenie natlenienia krwi w czasie.

Dzięki połączeniu zebranych informacji urządzenie oceni stan naszego zdrowia, prezentując codzienne podsumowanie dnia. Funkcja Body Battery pozwoli zaplanować odpowiedni czas na ćwiczenia i odpoczynek. Urządzenie potrafi także monitorować poziom stresu w organizmie, przypominając o zastosowaniu ćwiczeń oddechowych w celu rozładowania napięcia.

Dodatkową ciekawą funkcją jest śledzenie cyklu menstruacyjnego oraz ciąży, rejestrując objawy oraz stan organizmu. Zebrane informacje mogą posłużyć do wyznaczenia wskazówek treningowych lub dietetycznych.

Śledzenie aktywności

Ponieważ firma Garmin specjalizuje się w tworzeniu zegarków sportowych, to także Garmin Venu 2 Plus posiada rozbudowane funkcje treningowe. Producent wyposaża zegarek w 25 wbudowanych aplikacji sportowych, pozwalających na śledzenie szeregu aktywności na świeżym powietrzu lub w pomieszczeniu. Aktywności wykonywane poza pomieszczeniami będą zawierały także pełen ślad trasy, zebrany z wykorzystaniem systemów GPS, GLONASS oraz GALILEO.

Venu 2 Plus pomaga użytkownikowi w realizacji treningu, prezentując wskazówki oraz porady do wykonywanego ćwiczenia. Użytkownik może także szczegółowo zaplanować harmonogram treningów, zarówno ręcznie jak i z pomocą funkcji asystenta treningu.

Total
0
Shares
_podobne artykuły