Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
słuchawki kostne

Słuchawki kostne to najlepszy wybór dla aktywnych

Ostatnia aktualizacja 2 stycznia, 2023

Słuchawki kostne to aktualnie najlepsza propozycja dla osób aktywnych, które lubią słuchać muzyki podczas treningu na zewnątrz, ale chcą zachować pełną świadomość otoczenia. Dzięki stabilnej konstrukcji mocowanej nausznie, słuchawki umożliwiają słuchanie muzyki z jednoczesnym pozostawieniem uszu z pełnym nasłuchem.

Z raportu No Fluff Jobs “Devs off duty 2022” wynika, że programiści najchętniej chodzą na siłownię (50,24%), ale też bardzo często wybierają jazdę na rowerze (44,74%) oraz bieganie (35,17%). W każdym z tych przypadków warto zachować czujność podczas ćwiczeń, dlatego słuchawki kostne mogą być idealnym wyborem.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Klawiatura numeryczna do laptopa

Słuchawki kostne – jak działają?

Dotychczasowe modele słuchawek wymagały bezpośredniego umieszczenia u wylotu kanału ucha lub zakrycia całkowicie części zewnętrznej ucha. Takie modele całkowicie odcinają użytkownika od świata zewnętrznego, co może stanowić niebezpieczeństwo w sytuacji używania ich w przestrzeni miejskiej. Słuchawki kostne diametralnie zmieniają sposób słuchania muzyki.

Tego typu słuchawki omijają błonę bębenkową w przeciwieństwie do słuchawek dokanałowych lub nausznych. Ich działanie opiera się na przewodnictwie kostnym, które polega na wykorzystaniu kości czaszki jako pudła rezonansowego. Wibracje przesyłane przez urządzenie wprawiają w drgania kości twarzy, które docierają do ślimaka będącego częścią ucha wewnętrznego.

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik słyszy zarówno muzykę, jak i otoczenie. Wrażenia można porównać do działania aparatów słuchowych, z których korzystają osoby niedosłyszące. Słuchawki kostne będą więc również doskonałą propozycją dla nich, aby mogły w pełni cieszyć się muzyką.

Philips TAA7607BK 

Ten model słuchawek kostnych będzie doskonałym wyborem dla osób aktywnych, które lubią uprawiać sporty na świeżym powietrzu. Konstrukcja charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, co zapobiega przemieszczaniu się lub spadaniu podczas intensywnej aktywności. Dodatkowo posiadają ochronę przed potem, pyłem i wodą IP67, a także redukcję szumów podczas rozmów głosowych dzięki mikrofonom AI.

Tylny pałąk słuchawek ma wbudowaną diodę LED, zwiększającą bezpieczeństwo podczas biegania lub przejażdżek rowerowych po zmroku. Akumulator pozwala na 9 godzin ciągłej pracy. Słuchawki są lekkie – ważą jedynie 210 gramów. Można je bez problemu zakładać razem z kaskiem rowerowym, ponieważ łączenie znajduje się na wysokości szyi, więc nie będą tworzyć dyskomfortu podczas używania.

Zobacz: Monitor do 500 zł

W zestawie znajdują się także stopery, których można użyć w razie chęci odizolowania się od dźwięków otoczenia, a także kabel i materiałowy woreczek.

Total
0
Shares
_podobne artykuły