Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Gadżety elektroniczne dla aktywnych – 4 propozycje

Ostatnia aktualizacja 22 marca, 2022

Raczej wszyscy zgodzimy się z tym, jak bardzo nieaktualny jest stereotyp informatyka we flanelowej koszuli, który godzinami siedzi przed komputerem, a światło dzienne blokują mu rolety zasunięte bez względu na porę dnia. Porzućmy więc krzywdzące schematy skojarzeń i skupmy się na tym, jakie gadżety elektroniczne dla aktywnych warto wziąć pod uwagę. Nadeszła wiosna, więc to idealny moment, aby rozejrzeć się za czymś, co będzie motywatorem do większej aktywności.

Słuchawki bezprzewodowe

Źródło: mi-store.pl

Brak krępowania ruchów przez plączący się kabel to podstawa przy komfortowym uprawianiu sportów. Dobrze jest też znaleźć słuchawki z wytrzymałą baterią i szybkim czasem ładowania. Jaki model posiada wszystkie te cechy? Słuchawki Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic pozwalają słuchać muzyki przez 5 godzin po jednorazowym załadowaniu, a dzięki ładującemu etui żywotność baterii można wydłużyć aż do 20 godzin. Futerał wyposażony jest w USB typu C, który umożliwia szybkie ładowanie. Słuchawki są też bardzo tanie – kosztują około 100 zł.

Sprawdź: Deep Nostalgia

Smartband

Źródło: amazfitpolska.pl

Opaska na rękę, dzięki której możemy mierzyć liczbę kroków to świetny motywator do spacerów. Jest to zwykle dość tani gadżet, umożliwiający monitorowanie liczby kroków, tętna czy spalonych kalorii. Czy warto brać go pod uwagę, skoro równie dobrze możemy skorzystać z aplikacji w smartfonie? Sądzę, że tak, szczególnie jeśli chcemy ograniczyć korzystanie z telefonu podczas różnych aktywności. Nie oszukujmy się, większość z nas mimowolnie zagląda do mediów społecznościowych nawet wtedy, kiedy teoretycznie chcemy odpocząć na świeżym powietrzu. Warto więc kupić sobie smartbanda, żeby nie mieć pretekstu do zabierania telefonu ze sobą. Dobrą propozycją jest Amazfit Band 5. Pozwala na pomiar kroków, czasu, pulsu, tętna i natlenienia krwi. Kosztuje około 140 zł.

Zobacz: Platforma zarobkowa

Smartwatch

Źródło: mi-home.pl

To już zwykle droższa opcja niż smartband, ale zaletą jest większa liczba funkcji. Wiele modeli posiada wbudowany GPS, e-kompas, a także możliwość monitorowania wielu różnych rodzajów aktywności. Smartwatch można sparować z telefonem, dzięki czemu wszelkie powiadomienia możemy odczytywać wygodnie bez konieczności zaglądania do telefonu. Propozycją wartą uwagi jest XIAOMI Redmi Watch 2 Lite, który przy normalnym użytkowaniu wytrzymuje 10 dni na jednym ładowaniu baterii. Jego cena wynosi około 340 zł.

GPS na rower

Źródło: ride.lezyne.com

Nawigacja rowerowa to często lepsza opcja niż montowanie smartfona. Dlaczego? Takie urządzenie charakteryzuje się bardziej precyzyjnym stopniem pomiarów prędkości i przewyższeń. A co najważniejsze – ekran urządzenia do nawigacji cechuje się większym stopniem czytelności w słońcu. Tutaj nie ma możliwości, aby smartfon wygrał pojedynek. Warto polecić Lezyne Macro Easy GPS ze względu na długi czas działania (28 godzin), odporność na warunki atmosferyczne, a także solidne mocowanie X-Lock Mount. Cena wynosi około 350 zł.

Total
0
Shares
_podobne artykuły