Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
usuwanie stron pdf

Usuwanie stron w pliku PDF – kilka sposobów

Ostatnia aktualizacja 3 października, 2023

Adobe Acrobat to jedno z najbardziej popularnych narzędzi do zarządzania dokumentami PDF. Nie tylko pozwala na tworzenie i edycję plików, ale również oferuje szeroką gamę funkcji, takich jak usuwanie stron PDF. W tym artykule omówimy, jak można usunąć strony w Adobe Acrobat krok po kroku. Ponadto przedstawimy również kilka darmowych narzędzi online, które również mogą być użyteczne w tym celu.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Krok po kroku: Usuwanie stron PDF w Adobe Acrobat

Krok 1: Otwórz dokument

Po pierwsze otwórz dokument PDF, z którego chcesz usunąć strony. Możesz to zrobić, klikając na opcję “Plik” a następnie “Otwórz”, i wybierając odpowiedni plik.

Krok 2: Organizuj strony

Następnie przejdź do zakładki “Narzędzia” i wybierz opcję “Organizuj strony”.

Krok 3: Wybierz strony do usunięcia

Pojawi się okno z pojedynczymi stronami pliku. Usuwanie stron PDF możesz przeprowadzać pojedynczo lub zaznaczyć kilka z nich. W przypadku chęci skasowania pojedynczej strony, po prostu ją zaznacz, a z boku pojawi się m.in. ikonka kosza. Jeśli chcesz usunąć kilka stron pod rząd, kliknij na pierwszą do usunięcia stronę, a następnie z wciśniętym klawiszem Shift kliknij na ostatnią. Zaznaczą się wszystkie strony, które obejmie ten zakres.

usuwanie stron pdf w Adobe Acrobat
Usuwanie kilku stron PDF jednocześnie

Jeśli jednak chcesz usunąć strony z różnych miejsc w dokumencie, podczas zaznaczania stron przytrzymaj klawisz Option (na Macu) lub Ctrl (na Windowsie).

W górnej belce opcji znajdziesz opcję “Usuń” ukrytą pod ikonką kosza.

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo:

Usuwanie stron PDF – darmowe narzędzia

Jeżeli nie masz dostępu do Adobe Acrobat, istnieje kilka darmowych narzędzi online, które również oferują możliwość usuwania stron z pliku. Niektóre z nich posiadają wersję trial, która ma swoje ograniczenia, jednak do podstawowych i sporadycznych czynności będą wystarczające.

Każde z tych narzędzi ma swoje unikalne funkcje i możliwości, więc warto je wszystkie sprawdzić, aby znaleźć to, które najlepiej spełni twoje potrzeby. Za pomocą wyżej wymienionych narzędzi możesz zastosować znacznie więcej funkcji edycji dokumentu, dlatego jeśli często pracujesz z plikami PDF, możesz rozważyć zakup subskrypcji.

Czytaj także:

Jak edytować PDF?

Podziel PDF na pojedyncze strony – instrukcja

Sprawdź jak poprawnie zrobić konwersję HTML na PDF

Jak zmienić pliki JPG na PDF?

Total
0
Shares
_podobne artykuły