Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Kurs Java – darmowe źródła wiedzy

Java jest opartym na klasach obiektowym językiem programowania. Od lat zajmuje miejsce w pierwszej trójce najpopularniejszych języków dla programistów. Swoją popularność zawdzięcza wszechstronności użycia. Może służyć zarówno do pisania aplikacji internetowych i oprogramowania, jak i do tworzenia narzędzi testujących, a także rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Czy da się samodzielnie nauczyć Javy od podstaw? Tak. Wystarczy dobrze skonstruowany kurs Java. 

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Podstawy C++

Motywacja do nauki jest naprawdę duża, kiedy sprawdzimy aktualne zarobki Java Developerów. Według raportu No Fluff Jobs o rynku pracy IT w Polsce w 2021 roku jednym z najczęściej pojawiających się języków w ogłoszeniach o pracę była Java. 

Zarobki dla Java Developerów zatrudnionych w oparciu o umowę B2B mieściły się w przedziale 15,9-21,8 tys. zł netto (+VAT). Dla umowy o pracę widełki mieściły się w przedziale 12-17,5 tys. brutto.

Kurs Java – darmowe platformy do nauki

kursjava.com 

Strona autorstwa Przemysława Krugleja zawiera podzielony na 11 rozdziałów kurs Javy wraz z uzupełniającymi go modułami do narzędzi przeznaczonych dla programistów Javy. Mamy możliwość zdobyć wiedzę na temat używania Mavena, tworzenia gier w Javie oraz korzystania z IntelliJ IDEA.

Poza kursami strona zawiera obszerną bazę artykułów na temat tego języka programowania. Dowiemy się z nich m.in. o podchwytliwych fragmentach kodu, ale też poznamy użyteczne skróty klawiaturowe.

javappa.com

Kurs Java od Javappa opiera się o moduły tematyczne, które za pomocą intuicyjnej mapki prowadzą do konkretnych zagadnień. Treści dostępne na stronie uzupełniane są poprzez filmy, które również dostępne są w serwisie YouTube.

Poza nauką Javy, Javappa umożliwia również poznanie zagadnień na temat Angulara, Springa, a także stylu REST.

Akademia Kodu

Akademia Kodu udostępniła 4-godzinny kurs nauki Javy od podstaw. To dobra metoda do zapoznania się z podstawowymi kwestiami związanymi z programowaniem w tym języku. Z uwagi na formę wideo jest to również kurs dla osób, które wolą bardziej interaktywną formę nauki. 

Zobacz: Java Developer – zarobki

Total
1
Shares
_podobne artykuły