Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Kurs Java – darmowe źródła wiedzy

Ostatnia aktualizacja 10 listopada, 2022

Java jest wykorzystującym klasy obiektowym językiem programowania. Od lat zajmuje miejsce w pierwszej trójce najpopularniejszych języków dla programistów. Swoją popularność zawdzięcza wszechstronności użycia. Może służyć zarówno do pisania aplikacji internetowych i oprogramowania, jak i do tworzenia narzędzi testujących, a także rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Czy da się samodzielnie nauczyć Javy od podstaw? Tak. Wystarczy dobrze skonstruowany kurs Java. 

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2022. Drobne poprawki i dodano dodatkowe treści związane z kursami Java, a także informacje o zarobkach na poszczególnych szczeblach zaawansowania.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Liczne oferty pracy i zarobki

Motywacja do nauki jest naprawdę duża, kiedy sprawdzimy aktualne zarobki Java Developerów. Według raportu No Fluff Jobs o rynku pracy IT w Polsce w 2021 roku jednym z najczęściej pojawiających się języków w ogłoszeniach o pracę była Java, a w 2022 roku nadal jest ona jednym z topowych języków programowania i nie zanosi się, aby szybko stała się niszowa.

Zarobki dla Java Developerów zatrudnionych na podstawie umowy B2B nie są małe. Mieściły się bowiem w przedziale 15,9-21,8 tys. zł netto (+VAT). Dla umowy o pracę widełki zawierały się natomiast w przedziale 12-17,5 tys. brutto.

Juniorzy mogą liczyć obecnie na zarobki w granicach 5,1-7,9 tys. zł brutto, programiści na poziomie średnim (mid) są w stanie zarobić 7,9-12 tys. zł brutto, a seniorzy przynajmniej na 12-18 tys. zł brutto. Warto więc szkolić się w wykorzystaniu tego języka programowania.

Sprawdź: Podstawy C++

Kurs Java – darmowe platformy do nauki

Kurs języka Java, jak również rozpoczęcie pracy jako Java Developer może być doskonałym początkiem kariery w IT. Można wybierać wśród wielu różnych szkoleń, z których część jest płatnych, ale są także darmowe. Polecamy kilka z tych darmowych, abyście mogli zorientować się, czy to jest droga dla Was. Co ważne, płatne kursy nie zawsze oznaczają lepszą lub obszerniejszą treść.

Kurs Java Przemysława Krugleja

kursjava.com 

Strona autorstwa Przemysława Krugleja zawiera podzielony na 11 rozdziałów kurs Javy wraz z uzupełniającymi go modułami do narzędzi przeznaczonych dla programistów Javy. Daje on możliwość zdobycia wiedzy na temat używania Mavena, tworzenia gier w Javie oraz korzystania z IntelliJ IDEA.

Poza kursami strona zawiera obszerną bazę artykułów na temat tego języka programowania. Dowiemy się z nich m.in. o podchwytliwych fragmentach kodu, ale też poznamy użyteczne skróty klawiaturowe i nowinki dotyczące Javy. Autor planuje także inne kursy, a konkretnie będą one dotyczyły m.in. Spring, Git i SQL.

Javappa

javappa.com

Kurs Java przygotowany przez Javappa zawiera moduły tematyczne, które za pomocą intuicyjnej mapki prowadzą do konkretnych zagadnień. Treści dostępne na stronie uzupełniane są poprzez filmy, które również dostępne są w serwisie YouTube.

Poza nauką Javy Javappa umożliwia również poznanie zagadnień na temat Angulara, Springa, a także stylu REST. Strona zawiera także nowinki dotyczące języka Java i wszystkiego, co się wokół niego dzieje.

Akademia Kodu

Akademia Kodu udostępniła 4-godzinny kurs Javy od podstaw. To dobra metoda do zapoznania się z podstawowymi kwestiami związanymi z programowaniem w tym języku. Z uwagi na formę wideo jest to również kurs dla osób, które wolą bardziej interaktywną formę nauki. 

Autorzy twierdzą, że po ich kursie można zacząć pracę jako Junior Java Developer.

Zobacz: Java Developer – zarobki

Total
0
Shares
_podobne artykuły