Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
walidacja-metoda-post-rest-api-masterclazz-kurs

Metoda POST i walidacja w REST API

Ostatnia aktualizacja 6 grudnia, 2022

Jeśli uczycie się programowania w JavaScript, to warto wiedzieć, czym jest metoda POST i walidacja w REST API. W kolejnej lekcji kursu programowania w JavaScript opowiada o nich Sebastian Mysakowski z Sii Poland i DevSpresso. Kurs z serii Junior IT Masterclazz stworzony został z firmą No Fluff Jobs. Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę o programowaniu, to koniecznie sprawdźcie te kursy.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy co drugi czwartek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co 2 tygodnie

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Metoda POST i walidacja w REST API

Metoda POST pozwala na tworzenie, a także przesyłanie nowych danych. W tym przypadku zawsze tworzony jest nowy obiekt. Różni się ona oczywiście od metod PUT i PATCH.

Sprawdź: najpopularniejsze języki programowania

Walidacja jest weryfikacją jakości danych, czyli tego, czy są one poprawne (według założeń i wymagań twórcy programu) i można ich użyć w dalszych działaniach.

Kurs Junior IT Masterclazz „First REST, then design a good API”

Aby lepiej programować w JavaScript i korzystać z REST API poznaj kurs „First REST, then design a good API”. Ma on o podtytuł „Przewodnik po REST API z NodeJs i React”. Wraz z firmą No Fluff Jobs stworzył go doświadczony programista, a mianowicie Sebastian Mysakowski z Sii Poland i DevSpresso.

W kolejnej lekcji kursu z serii Junior IT Masterclazz można bowiem poznać zastosowanie w praktyce metody POST. Dodatkowo można dowiedzieć się, czym jest walidacja danych i jak ją stosować.

Przedstawione informacje stanowią oczywiście tylko niewielki fragment cennych wskazówek, dlatego też warto sprawdzić wszystkie lekcje programowania, a także inne kursy z serii Junior IT Masterclazz, przygotowanej przez No Fluff Jobs.

Kursy umożliwią Ci zdobycie zarówno solidnych podstaw do stawiania pierwszych kroków w branży IT, jak i poszerzenie swojej wiedzy. Wiedzę przekazują praktycy w swoich dziedzinach, a niektórych z nich mogł(a/e)ś już spotkać w innych kanałach komunikacji.

Zobacz: data scientist – zarobki i umiejętności

Total
1
Shares
_podobne artykuły