Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Darmowy edytor wideo – OpenShot

Ostatnia aktualizacja 23 września, 2022

OpenShot to darmowy edytor wideo, który faktycznie jest bardzo łatwy w użyciu i oferuje spore możliwości każdemu użytkownikowi. Pozwala tworzyć animacje ze zdjęć, filmów, przycinać je, edytować, dodawać przejścia, zanikania, a także zmieniać ścieżki dźwiękowe itp. Bez problemów także można dodawać animowane tytuły i efekty 3D (śnieg, błysk obiektywu lub latający tekst).

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Darmowe edytory wideo – czyli jakie aplikacje polecamy

Jeśli ktoś jest zainteresowany montażem wideo, to nie musi od razu kupować komercyjnych edytorów, które są drogie, rozbudowane i nie zawsze potrzebne. W sieci jest dostępnych wiele darmowych alternatyw dla płatnych aplikacji, które pozwalają pociąć, zmontować, a także edytować pliki wideo.

Sprawdź: co to jest Software House?

Poniżej prezentujemy listę kilku popularnych aplikacji wideo, które dodatkowo są dostępne za darmo:

  • OpenShot
  • Movavi Video Editor Plus
  • Shotcut
  • Windows Movie Maker
  • Lightworks
  • DaVinci Resolve
  • Blender
  • Kdenlive

Darmowy edytor wideo – OpenShot

Tym razem zaprezentujemy aplikację OpenShot, czyli darmowy edytor wideo, który jest dostępny na stronie producenta i można go używać w systemie Windows, a także Linux i Mac.

Poniżej znajdziecie nasz film prezentujący aplikację, jak również jej podstawowe możliwości. Skupiliśmy się na animowaniu prezentacji złożonej ze zdjęć, ale podobnie można edytować, ciąć i łączyć filmy, a także miksować je ze zdjęciami, plikami dźwiękowymi, dodawać efekty, przejścia itp.

Jeśli będzie to dla Was ciekawy temat, to w kolejnych odcinkach zaprezentujemy inne aplikacje z wcześniej wymienionej listy.

Odwiedź również nasz kanał na YT, aby być na bieżąco z innymi poradnikami.

Zobacz: czym charakteryzuje się stanowisko CTO, a także ile zarabia?

Total
0
Shares
_podobne artykuły