Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Wirtualny pulpit Windows 10 to świetne wsparcie dla produktywności

Ostatnia aktualizacja 23 czerwca, 2022

Zobacz na wideo jak wirtualny pulpit Windows 10 może poprawić twoją produktywność.

Wirtualny pulpit systemu Windows to dodatkowa przestrzeń na ekranie komputera. Umieścisz na niej dowolne pliki i dokumenty – zupełnie tak, jakby na drugim monitorze. Dzięki temu stworzysz wygodne środowiska pracy.

Zobacz też: Usuwanie tła

Przykładowo na jednym pulpicie możesz mieć edytora tekstu i przeglądarkę www, a na drugim – narzędzia do obróbki zdjęć i dysk chmurowy. Dzięki temu zaprowadzisz większy porządek i zwiększysz produktywność.

Wirtualny pulpit Windows 10 to duża wygoda

Copywriterzy, programiści, montażyści wideo czy graficy – wiele osób docenia wirtualne pulpity Windows 10 i innych systemów.

Aby uruchomić wirtualny pulpit w Windows skorzystaj ze skrótu klawiszowego. Wciśnij: Windows + lewy Ctrl + D. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w poradniku wideo:

Pamiętaj też, że sprawne przełączanie się między pulpitami zapewnia skrót Windows + Tab.

Gorąco zachęcamy do korzystania z tej funkcji. Szybko przekonasz się, że wirtualne pulpity świetnie podnoszą produktywność. A przede wszystkim wprowadzają porządek w pracy. Dzięki nim stworzymy lepszy workflow praktycznie do dowolnego zadania czy projektu.

Zobacz też: Funkcja skupienie w Windows 10

Zapraszamy też do zaglądania na nasz kanał YouTube. Publikujemy tam poradniki na realizację praktycznych czynności. Wirtualne pulpity w Windows 10 to tylko jeden z takich poradników.

Total
0
Shares
_podobne artykuły