Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Połącz telefon z Windows – prawie jak Apple Continuity

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia, 2022

Dzięki funkcji Połącz telefon z Windows, można sprawić, iż smartfon z systemem Android może być obsługiwany poprzez aplikację systemu Windows. Można odczytywać grafiki i zdjęcia, wykonywać połączenia głosowe lub też korzystać z komunikatorów. Pokazujemy jak to zrobić szybko i oczywiście skutecznie.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy co drugi czwartek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co 2 tygodnie

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Apple Continuity – łączenie urządzeń Mac, iPhone, iPad i Apple Watch

Użytkownicy urządzeń Apple doceniają możliwości, jakie daje środowisko stworzone przez tę firmę. Urządzenia pracujące na jednym koncie Apple ID pozwalają na korzystanie z funkcji Continuity, które ułatwiają przechodzenie między urządzeniami.

AirDrop pozwala na bezprzewodowe wysyłanie dokumentów, zdjęć, wideo, witryn internetowych, jak również miejsc na mapie itp.

AirPlay pozwala udostępniać, odtwarzać, a także prezentować zawartość z innego urządzenia Apple na ekranie komputera Mac.

Apple Pay pozwala robić zakupy przez Internet na komputerze Mac, a następnie kończyć je na iPhone lub Apple Watch.

Automatyczne odblokowywanie Maca, gdy zbliżasz się do swojego komputera z Apple Watch na nadgarstku.

Kamera Continuity pozwala używać iPhone’a jako kamery internetowej Maca.

Handoff to funkcja pozwalająca na rozpoczęcie pracy na jednym urządzeniu, a następnie jej kontynuację na innym urządzeniu w miejscu, w którym została przerwana.

Instant Hotspot daje możliwość połączenia się z hotspotem osobistym na iPhonie lub iPadzie z Maca, iPada lub też innego iPhone’a bez potrzeby wprowadzania hasła.

Sidecar pozwala używać iPada jako drugiego wyświetlacza rozszerzającego lub klonującego pulpit systemu komputera Mac.

Uniwersalnych schowek daje możliwość kopiowania tekstów, obrazów, zdjęć i plików wideo na jednym urządzeniu Apple i wklejanie tej zawartości na innym.

Sprawdź: jak się przebranżowić

Częściowo podobnie można pracować, łącząc smartfon z systemem Android z komputerem działającym pod kontrolą systemu Microsoft Windows.

Połącz telefon z Windows

Użytkownicy smartfonów z systemem Android mają możliwość wykorzystania funkcji „Połącz telefon z Windows”. Dzięki niej można odczytywać grafiki i zdjęcia, wykonywać połączenia głosowe, a także korzystać z komunikatorów zainstalowanych na smartfonie.

Pokazujemy jak to zrobić szybko i oczywiście skutecznie. Obejrzyjcie poradnik wideo dotyczący tej funkcji, który przygotowaliśmy.

Odwiedź również nasz kanał na YT, aby być na bieżąco z innymi poradnikami.

Zobacz: czym zajmuje się i ile zarabia Product Manager

Total
0
Shares
_podobne artykuły