Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
chat gpt po polsku wygenerowany obraz ilustrujący możliwości narzędzia

Nowy Chat GPT po polsku. Bing i DALL-E 3 już dostępne

Ostatnia aktualizacja 17 października, 2023

W październiku 2023 roku ChatGPT 4 doczekał się aktualizacji rozbudowanej bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Niestety skorzystać z niej mogą wyłącznie osoby, które posiadają wykupioną subskrypcję. Niemniej jednak, w cenie na razie niezmienionej (20 dolarów miesięcznie) zyskujemy narzędzie już nie tylko wspomagające tworzenie tekstów. Chat GPT po polsku obsłuży bieżące przeszukiwanie sieci oraz generator obrazów. Jednakże przejdźmy przez nowości po kolei.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Chat GPT po polsku obsługuje DALL-E3

Ta zmiana jest chyba najbardziej spektakularną spośród dotychczasowych aktualizacji. Doczekaliśmy się synergii dwóch produktów Open AI i można tylko stwierdzić: Najwyższy czas!

Aby rozpocząć generowanie obrazów, po zalogowaniu należy przełączyć się na ChatGPT 4, a następnie wybrać z listy DALL-E3.

W tym momencie możemy już zlecić sztucznej inteligencji wygenerowanie dowolnej grafiki na podstawie przesłanego jej promptu. W odpowiedzi Chat GPT stworzy po polsku cztery własne prompty wraz z gotowymi grafikami, bazując na naszych wskazówkach. Język polski promptów miewa tutaj pewne niedociągnięcia, więc musimy na to uważać, jeśli oprócz obrazu chcemy udostępnić także prompt.

Jedna z propozycji Chata GPT 4 z użyciem DALL-E3 wraz z promptem

Warto zauważyć, że DALL-E3 bardzo dobrze radzi sobie z zamieszczaniem napisów na obrazie, co widać na powyższym przykładzie. Czasami jednak zdarzają się drobne błędy i mogą one dotyczyć polskich znaków diakrytycznych. Widać to na obrazie poniżej. Jednym z poleceń było zamieszczenie napisu “Branża IT”, ale DALL-E3 uparcie generował literę I zamiast Ż.

Chat GPR po polsku z użyciem DALL-E3 nie radzi sobie z polskimi znakami diakrytycznymi
DALL-E3 nie radzi sobie z polskimi znakami diakrytycznymi

Mimo parokrotnych próśb o poprawę i dosłowne wskazywanie błędu, DALL-E3 nie był w stanie wygenerować litery Ż. Rozwiązaniem tego problemu może być prośba o wygenerowanie napisu bez polskiego znaku i edycja obrazka w innym programie graficznym.

Grafika bez polskiego znaku diakrytycznego

DALL-E3 działa tak, że kiedy wybierzemy jedną z zaproponowanych grafik i dopiszemy prompt z dalszymi wskazówkami do jej edycji, narzędzie nie wygeneruje już dosłownie tego samego obrazu z dodanym elementem. Grafiki będą się między sobą nieco różnić. Zachowana zostanie jedynie ogólna kompozycja, styl i podobieństwo kolorystyczne. Jeśli nie chcemy samodzielnie edytować obrazu w innym programie graficznym, może to stanowić minus.

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo:

ChatGPT 4 i Bing

W najnowszej aktualizacji dostajemy także wtyczkę do wyszukiwarki Bing, dzięki czemu problem z ograniczeniem aktualności danych ChataGPT się nieco zmniejsza.

ChatGPT 4 i Bing pomagają wyszukać źródła przydatne w dalszej pracy nad tematem

Wersja Default jest w stanie generować teksty z danymi do stycznia 2022 roku, ale po przejściu do wtyczki z Bingiem, ChatGPT 4 może wyszukać źródła wraz z kontekstem, które ułatwią nam tworzenie treści na dany temat.

Sceptycy mogliby powiedzieć, że w taki sposób wykorzystują przecież starą dobrą wyszukiwarkę Google. Jednak warto zauważyć, że tutaj dostajemy odpowiedź o zupełnie innej esencji informacji.

Przede wszystkim ChatGPT ma tendencję do generowania list, więc dostajemy informacje bardziej uporządkowane, w formie głównych haseł z kontekstowym rozwinięciem i odnośnikiem do źródła. Ponadto, w zależności od tematu, ChatGPT może podsunąć materiały, do których nie dokopiemy się tak łatwo przez Google, ponieważ mogą nie być wystarczająco wypozycjonowane.

Czytaj także:

Chat GPT może być pomocny w walce z hakerami

Photoshop Beta. AI rewolucjonizuje projektowanie graficzne

AI to przyszłość. Nowy internet z Bing, Bard i ChatGPT

Total
0
Shares
_podobne artykuły