Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT

Pozitive Technologies 2022 – relacja z hybrydowej konferencji

Ostatnia aktualizacja 8 grudnia, 2022

Odbyła się IV, hybrydowa edycja konferencji Pozitive Technologies 2022 przeznaczonej dla specjalistów z branży IT. Wydarzenie miało miejsce 24 listopada i można w nim było wziąć udział wirtualnie, a jedynie afterparty w Poznaniu odbyło się „analogowo”. My także śledziliśmy wybrane moduły, w tym prezentacje, które przeprowadzili Eric Qualman, Hazel Savage i Kristin Luck. Oto nasza relacja z tego wydarzenia.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy co drugi czwartek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co 2 tygodnie

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Hybrydowa konferencja

Pandemia przyzwyczaiła wielu z nas do tego, że można uczestniczyć w wielu wydarzeniach właściwie bez konieczności osobistego stawienia się na nich. Organizatorzy konferencji Pozitive Technologies 2022 postawili na hybrydową formę, gdyż dzięki temu można zapewnić możliwość uczestniczenia w wydarzeniu dużo większej rzeszy ludzi.

Co więcej, podobnie można było zorganizować możliwość wystąpienia prelegentów, którzy także mogli łączyć się zdalnie lub przygotować swoje wystąpienia zawczasu. Konferencja dostępna była poprzez platformę Hopin.

Pozitive Technologies 2022 konferencja hybrydowa

Hybrydowość całości polegała na tym, iż druga część konferencji nazwana afterparty składała się nie tylko ze spotkania po konferencji, rozmów i zabawy, ale też z panelu dyskusyjnego, który dostępny był tylko dla osób, które osobiście stawiły się w Poznaniu.

Zobacz: co warto wiedzieć o JVM

Keynotes na konferencji Pozitive Technologies 2022

Jednymi z ciekawszych wystąpień na konferencji były te, które przeprowadzili Eric Qualman, Hazel Savage i Kristin Luck. Były one prowadzone równolegle z prelekcjami ze ścieżek tematycznych, dlatego nie wszystko dało się zobaczyć.

Organizatorzy wspominali, iż powinny one być wkrótce dostępne na profilach wydarzenia w mediach społecznościowych, aby Ci, którzy skupili się na prelekcjach ze ścieżek tematycznych, mogli się z nimi zapoznać.

Eric Qualman – „Digital Leadership & Focus”

Warto było posłuchać keynotes prowadzonych przez takie postaci, szczególnie że Eric Qualman jest jednym z najlepszych w swoim fachu. Wystąpił w 55 państwach i dotarł do 50 milionów ludzi. Wspiął się na 2 miejsce najbardziej lubianych autorów i jest tuż za autorką Harry’ego Pottera J.K. Rowling. Na konferencji poruszył brawurowo temat „Digital Leadership & Focus”.

Hazel Savage – „Building an AI startup”

Hazel Savage to aktualna wiceszefowa Music Intelligence w SoundCloud, a także była dyrektorka generalna i współzałożycielka Musiio. Tematem jej prelekcji był „Building an AI startup”.

Kristin Luck – „Data Ethics in AI”

Kolejnym głównym prelegentem była Kristin Luck będąca Managing Partnerem w ScaleHouse. Prowadziła ona wystąpienie pod tytułem „Data Ethics in AI”.

Pozitive Technologies 2022 – 6 ścieżek tematycznych

Konferencja, oczywiście zgodnie z założeniami, składała się z 6 ścieżek tematycznych, w których fachowcy w swoich dziedzinach prowadzili prelekcje poparte przykładami zastosowań omawianych technologii.

Pozitive Technologies 2022 sciezki tematyczne

Siłą rzeczy nie byliśmy w stanie zobaczyć wszystkich wystąpień, ale staraliśmy się wybrać te najciekawsze dla nas i naszych czytelników, choć w sumie warto byłoby móc zobaczyć je wszystkie. Poniżej prezentujemy przykładowe slajdy z prezentacji, które oczywiście obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy. Jeśli dostępne będą filmy z wydarzenia, uzupełnimy o nie treść.

Cybersecurity

Data & Analytics

DevOps

Pozitive Technologies 2022 DevOps Kevin Wittek Atomic Jar Inc

Fullstack (Architecture & Development)

Mobile

Product Management/Agile

Afterparty to nie tylko zabawa

Po ogromnej porcji ciekawych informacji i oczywiście wiedzy przekazanej przez fachowców nastąpił czas na afterparty. Jednakże to nie tylko stand-up, koncert donGURALesko, impreza z DJ-em, grami VR, open barem i wieloma innymi atrakcjami.

Najpierw poprzedziła to wszystko prelekcja specjalna VISA panów Sebastiana Palusa i Kamila Kamińskiego. Odbył się także panel dyskusyjny na temat „Kobiety w IT”. Nie były one dostępne on-line dla uczestników konferencji. Spodziewamy się jednak, że wkrótce będzie je można obejrzeć i nie omieszkamy zaktualizować tego tekstu o linki do nich.

Sprawdź: czym jest Hotjar

Total
0
Shares
_podobne artykuły