Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
zarobki w norwegii

Tester automatyzujący może zarobić w Norwegii nawet 69 tys. zł.

Ostatnia aktualizacja 3 sierpnia, 2023

Skandynawskie wynagrodzenia uchodzą za jedne z wyższych w Europie. Jak więc przedstawiają się zarobki w Norwegii w branży IT? Z danych opublikowanych w serwisie Paylab wynika, że dla różnych stanowisk w tym sektorze wynoszą od 41,9 do 89 tys NOK miesięcznie, co w przeliczeniu według aktualnego kursu waluty (sierpień 2023) daje przedział 16,5-35,2 tys. zł miesięcznie. Oczywiście, konkretne kwoty mogą się różnić w zależności od kategorii, doświadczenia, umiejętności i lokalizacji. Jak to wygląda dla poszczególnych ról w IT?

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Sprawdź: Ile zarabia programista Java?

Zarobki w Norwegii w branży IT – opłaca się awansować

Niekwestionowanym zwycięzcą w rankingu wynagrodzeń znalazł się Tester automatyzujący. Widełki wynagrodzeń dla tego stanowiska wyniosły 36-175 tys. NOK miesięcznie, co w przeliczeniu daje 14,2-69,2 tys. zł miesięcznie.

Jak wygląda ścieżka kariery? Na poniższym grafie widoczne są poszczególne stanowiska, z których specjaliści migrowali do roli Testera automatyzującego.

Ścieżka kariery Testera automatyzującego / źródło: screenshot z Paylab.com

Według grafu zaprezentowanego przez Paylab, najczęściej awansują Testerzy automatyzujący, kontynuujący swoją ścieżkę kariery od początku w tej samej specjalizacji. Nie brakuje jednak kandydatów zajmujących się wcześniej programowaniem, analityką, a także project managementem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo:

Top 5 dobrze płatnych stanowisk IT w Norwegii

Wśród najlepiej płatnych stanowisk z branży IT w Norwegii znalazły się:

  • Lead Developer – 78,8-157,7 tys. NOK miesięcznie (31,1-62 tys. zł / mies.)
  • IT Architect – 53-149,4 tys. NOK miesięcznie (21-59,2 tys. zł / mies.)
  • IT Product Manager – 45,7-143,9 tys. NOK miesięcznie (18,1-57 tys. zł / mies.)
  • IC Design Engineer – 46,5-142 tys. NOK miesięcznie (18,4-56,3 tys. zł / mies.)

Podsumowanie

Zarobki w Norwegii w branży IT są atrakcyjne w wielu specjalizacjach z uwagi na ciągłe zapotrzebowanie na specjalistów. Firmy poszukują nie tylko osób o kompetencjach technicznych, dlatego pracy może szukać zarówno programista i analityk jak i project manager, czy też UX designer.

Jeśli skusiły cię zaprezentowane stawki, pamiętaj, że często decydującym warunkiem dla obcokrajowców, którzy chcieliby rozpocząć pracę w branży IT w Norwegii, jest znajomość języka norweskiego. Może to stanowić pewną barierę dla kandydatów z Polski, jednak nie zapominaj o możliwości pracy dla norweskich firm w ramach zagranicznych filii. Wiele z nich oferuje pracownikom możliwość relokacji.

Czytaj także:

Tester automatyzujący dba o jakość oprogramowania

Dobrze płatne zawody bez studiów możesz wykonywać w IT

Najlepiej płatne zawody w IT dla początkujących

Total
0
Shares
_podobne artykuły