Centrum wiedzy o technologiach i pracy w IT
jak zrezygnować ze spotify premium

Jak zrezygnować ze Spotify Premium w 3 prostych krokach

Ostatnia aktualizacja 26 marca, 2024

Konsumpcja rozrywki zmieniła się diametralnie w ciągu ostatnich 20 lat. Z tego też względu normą jest posiadanie subskrypcji w wielu platformach streamingowych, szczególnie że oferta platform jest bogata, a treści nie zawsze się pokrywają. Warto jednak co jakiś czas skontrolować, czy nie wydajemy pieniędzy na usługę, z której dawno przestaliśmy korzystać. W niniejszym tekście odpowiemy na pytanie, jak zrezygnować ze Spotify Premium.

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.
Udało się! Widzimy się niebawem – newsletter wysyłamy w każdy wtorek

Otrzymuj za darmo unikalne poradniki, dane i wiedzę o pracy w IT – dostarczane co tydzień

Klikając “Zapisz mnie” wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od redakcji, a także ofert partnerów oraz akceptujesz naszą Politykę prywatności.

Jak zrezygnować ze Spotify Premium. Krok po kroku

Anulowanie subskrypcji Spotify Premium na komputerze

1. Zaloguj się na swoje konto

Wejdź na stronę Spotify.com i zaloguj się na swoje konto.

2. Przejdź do ustawień konta

Na stronie internetowej edycja subskrypcji będzie ukryta pod zdjęciem profilowym w prawym górnym rogu ekranu. Po jego kliknięciu wybierz Konto, a następnie Zarządzaj swoim planem.

3. Anuluj plan Premium

Zatwierdź anulowanie poprzez kliknięcie opcji Anuluj plan.

Spotify przyśle Ci mailowo informację potwierdzającą anulowanie planu. Wiadomość znajdziesz w skrzynce maila, którego używasz do logowania do serwisu.

Jak anulować Spotify Premium na smartfonie

Aby zrezygnować ze Spotify Premium na smartfonie, musisz przejść na stronę spotify.com/account. Uwaga, nie wykonasz tej czynności z poziomu samej aplikacji! W niej możesz jedynie sprawdzić dane dotyczące okresu rozliczeniowego lub zmienić plan.

Zaloguj się na swoje konto, a następnie anuluj plan. Widok opcji będzie taki sam, jak poprzez logowanie się na stronie za pomocą komputera.

Po anulowaniu subskrypcji, nadal możesz korzystać z serwisu Spotify. Premium będzie aktywny do końca okresu rozliczeniowego. Po tym czasie konto przekształci się w Spotify Free. Co się wówczas zmieni?

Spotify Free – czym się charakteryzuje

Teraz już wiesz, jak zrezygnować ze Spotify Premium. Pamiętaj, że rezygnując z subskrypcji nie tracisz całkowitego dostępu do serwisu Spotify. Nadal możesz słuchać muzyki w trybie Spotify Free, jednak będą pewne ograniczenia.

  1. Możesz słuchać muzyki również za granicą, jednak tylko do 14 dni.
  2. Masz dostęp do wybranych playlist.
  3. Nie możesz odtwarzać muzyki w dowolnej kolejności.
  4. Utwory przerywane są reklamami.
  5. Nie masz możliwości pobierania muzyki.
  6. Nie możesz ustawić najwyższej jakości dźwięku.

Dlaczego użytkownicy rezygnują z abonamentu Premium?

Rezygnacja niektórych użytkowników ze Spotify Premium może być spowodowana różnymi czynnikami, które wpływają na ich decyzję o zmianie sposobu korzystania z usług streamingowych muzyki. Jednym z powodów jest kwestia kosztów. Dla wielu osób opłata miesięczna może być wystarczająco wysoka, by zacząć szukać tańszych alternatyw lub decydować się na korzystanie z darmowych wersji usług, które oferują muzykę z reklamami. W obliczu finansowych ograniczeń, nawet niewielka miesięczna opłata może stać się niepożądanym obciążeniem.

Innym istotnym argumentem jest zmiana nawyków słuchania lub preferencji muzycznych. Niektórzy użytkownicy mogą uznać, że biblioteka Spotify nie spełnia już ich potrzeb lub że inne platformy oferują lepsze doświadczenie w odkrywaniu nowej muzyki i kuracji playlist. W miarę jak ludzkie gusta ewoluują, platforma, która kiedyś była uznawana za idealne rozwiązanie, może przestać być wystarczająco atrakcyjna.

Ponadto aspekty techniczne i jakość usługi mogą również odgrywać rolę. Problemy z działaniem aplikacji, ograniczenia w dostępności na pewnych urządzeniach lub regionach, a także wszelkie doświadczone niedogodności związane z jakością strumieniowania mogą skłonić użytkowników do poszukiwania lepszych rozwiązań. Chociaż Spotify jest znane z wysokiej jakości usług, nie wszyscy użytkownicy mogą mieć takie same pozytywne doświadczenia.

Niektórzy użytkownicy mogą być też niezadowoleni z polityki firmy dotyczącej prywatności, sposobu zarządzania danymi użytkowników lub sposobu wynagradzania artystów. W świadomości społecznej rośnie zainteresowanie tym, jak korporacje zarządzają informacjami i wspierają twórców, co może przekładać się na decyzje konsumenckie. To sprawia, że wiele osób może właśnie szukać porad o tym, jak zrezygnować ze Spotify Premium.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Obserwuj EnterTheCode.pl w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.

Czytaj także:

Jak stworzyć playlistę na Spotify? Sprawdź prostą instrukcję

DisplayPort – wszystko, co musisz wiedzieć o tym standardzie

Total
0
Shares
_podobne artykuły